UA / RU
Підтримати ZN.ua

НБУ припинив шахрайську схему у "VAB Банку"

Нацбанк і Міністерство юстиції не дозволили вивести заставне майно з "VAB Банку".

Національний банк України (НБУ) спільно з Міністерством юстиції України запобігли шахрайській схемі виведення заставного майна вартістю понад 24,8 млн грн у "VAB Банку". Про це повідомляється на офіційному сайті Нацбанку.

Йдеться про схему, яка призвела до незаконного заволодіння третіми особами будівлею в центрі Полтави, що належить "VAB Банку" на праві приватної власності. У червні 2014 року банк передав будівлю в іпотеку НБУ, про що до реєстру прав внесено відповідний запис.

27 березня цього року Нацбанку стало відомо, що зазначену будівлю неправомірно вивели з-під обтяження та перереєстрували на приватну фірму. Заяву на проведення реєстраційних дій нібито подав сам комерційний банк. Проте представник Фонду гарантування вкладів повідомив, що жодних заяв подано не було.

У зв'язку з цим НБУ оскаржив в Міністерстві юстиції України прийняте державними реєстраторами рішення по будівлі, зокрема, зажадав відновити запис про іпотеку та обтяження майна "VAB Банку" іпотекою і забороною відчуження.

4 травня комісія Міністерства юстиції розглянула подані скарги Нацбанку і повністю задовольнила їх.



На початок року заборгованість фірм, підконтрольних і пов'язаних з міноритарним акціонером і екс-президентом VAB Банку " Сергієм Максимовим, за виданими банком кредитами становила понад 2 млрд грн.

НБУ на 1 квітня звернувся в правоохоронні органи з 18 листами про підозрілі фінансові операції клієнтів 21 банку на загальну суму понад 16,3 млрд грн, $ 80,5 млн, 7,7 млн. Крім того, за результатами валютного контролю в I кварталі Нацбанк повідомив правоохоронні органи про великомасштабні операції клієнтів п'яти банків на загальну суму понад $ 34,5 млн.

"Приватбанк" списав кілька мільярдів гривень кредитів, виданих до націоналізації. Кредити були оцінені як непрацюючі.