Перехід банків на 9-й стандарт Міжнародної фінансової звітності додав 10 млрд грн до їх раніше сформованих збитків минулих років. Про це пише FinClub з посиланням на прес-службу Національного банку України.
"Це вплив відображено у власному капіталі банків у складовій "нерозподілений прибуток/накопичений збиток минулих років". Це зниження було у значній мірі компенсовано прибутком банківського сектора в I кварталі на рівні 8,7 млрд грн", - заявили в НБУ.
У Нацбанку стверджують, що для багатьох банків збільшення резервів за МСФЗ не вплинуло на регулятивний капітал. Це пов'язано з їх коректним визнанням обсягів кредитного ризику, пояснив регулятор.
"Відповідно, ризик достатності капіталу для сектора в цілому поки що за оцінками НБУ залишається незмінним", - підкреслили в НБУ.
При цьому в НБУ визнали, що оцінка збитків є неостаточною і може корегуватися протягом 2018 року в зв'язку з уточненням моделей, а також переходом на новий стандарт банків, які не встигли це зробити раніше.
НБУ зобов'язав банки перейти на міжнародний стандарт фінансової звітності з 1 січня 2018 року. Він передбачає зміну плану рахунків та доопрацювання програмних комплексів банків, а також оновлення правил обліку та звітності.
21 грудня в НБУ заявили, що єдина система фінансової звітності буде впроваджена для фінансового ринку з 2019 року.
Повідомлялося, що НБУ представив для публічного обговорення законопроект про розширення меж системи BankID а саме передбачає ідентифікацію громадян-клієнтів банків за допомогою банківських карт.