UA / RU
Підтримати ZN.ua

НБУ погіршив прогноз зниження ВВП України до 7,5%

У Нацбанку вважають, що економіка досягла нижчої крапки, і з другого півріччя відновиться зростання

Національний банк України погіршив прогноз зниження валового внутрішнього продукту (ВВП) країни в 2015 році до 7,5% у порівнянні з лютневим прогнозом 5,5% через більш негативної, ніж очікувалася, економічної ситуації в січні-лютому.

"Але ми вважаємо, що наша економіка досягла нижчої крапки, і з другого півріччя відновиться зростання", - повідомила глава НБУ Валерія Гонтарєва.

Вона зазначила, що цьому буде сприяти цінова і валютна стабілізація, а також відновлення споживчої активності.

За словами голови Нацбанку, у 2016 році очікується зростання економіки на 3%. Гонтарєва також зазначила, що НБУ прогнозує інфляцію за підсумками року на рівні 30%, у тому числі, внесок адміністративного підвищення цін складе 13 процентних пунктів.

Глава центробанку підкреслила, що вважає досяжним вихід в 3-5 річній перспективі на інфляцію на рівні 5% в рік і перехід до інфляційного таргетування.

Говорячи про платіжному балансі, Гонтарєва повідомила, що НБУ також погіршив прогноз його сальдо поточного рахунку з нульового до невеликого негативного значення, проте сальдо фінансового рахунку буде позитивним і в цьому, і в наступному році.

Голова Нацбанку висловила упевненість, що Україні вдасться досягти домовленості з кредиторами про реструктуризацію зовнішнього комерційного боргу.

Читайте також: ЄБРР погіршив прогноз падіння ВВП України до 5% в 2015 році

Основним ризиком для макропрогнозу і відновлення зростання економіки в намічені терміни вона назвала відновлення ескалації на сході країни, що може спричинити за собою черговий відтік капіталу, девальвацію та інфляцію.

"Ми віримо в Мінські угоди", - зазначила вона, аргументуючи побудова базового прогнозу на припущенні про відсутність такої ескалації.

Нацбанк у п'ятницю також оприлюднив свою оцінку економічного стану України, згідно з якою, індекс виробництва базових галузей в січні-лютому скоротився на 19,6%, у тому числі в лютому - на 19,4%, в березні - на 20,1%.