UA / RU
Підтримати ZN.ua

НБУ оцінив падіння економіки України в I кварталі на 15%

За прогнозами НБУ, ситуація почне поліпшуватися у другому кварталі.

У січні-березні 2015 року падіння валового внутрішнього продукту (3) України, у порівнянні з аналогічним періодом 2014 року, склало близько 15%, йдеться в квітневому макроекономічному та монетарному огляді НБУ.

Раніше в Держстаті повідомили, що у попередньому кварталі (жовтень-грудень-2014) економіка України впала на 14,8%.

"Темпи зміни Індексу виробництва базових галузей (ІВБГ, в березні знизився на 20,1% у річному вимірі) останні п'ять місяців залишаються майже на одному рівні. Це дає підстави очікувати зниження реального ВВП у першому кварталі 2015 року на 15% в річному вимірі, як і прогнозувалося раніше", - повідомляє НБУ.

Причиною того, що економічна активність в березні залишалася приблизно такою ж, як і в попередні місяці, Нацбанк називає скорочення споживчого попиту в умовах високої інфляції та відповідне прискорення темпів падіння оптової і роздрібної торгівлі. Як відзначають експерти НБУ, у річному вимірі темпи падіння роздрібної торгівлі в березні прискорилися до 28,6% у річному вимірі з 19,8% у лютому, а оптової - до 18,3% до 15,6%.

Протягом останніх шести місяців всі базові галузі економіки вносили негативний внесок у ІВБГ. Значно знизилися обсяги будівництва житла через скорочення фінансування, спостерігається зменшення виробництва продукції тваринництва. Ці фактори також істотно впливають на збільшення негативного внеску в зміну березневого Індексу виробництва базових галузей в будівництві (до 33,5%) та сільському господарстві (до 6,8%).

За прогнозами НБУ, вже у другому кварталі 2015 року падіння ВВП по відношенню до аналогічного кварталу попереднього року сповільниться до 10,2%, у третьому – до 5,7%, а в четвертому зростання складе 2%.

Національний банк України прогнозує, що падіння ВВП в 2015 році складе 7,5%. Цей показник погіршився порівняно з озвученими в лютому 5,5%.

В 2014 році, згідно з даними Держстату, ВВП України скоротився на 6,8%.