UA / RU
Підтримати ZN.ua

НБУ має намір до кінця року ввести валютну інтервенцію з запитом кращого курсу

На думку регулятора, це дасть можливість оперативно реагувати на зміну ситуації на валютному ринку.

Національний банк України до кінця поточного 2016 має намір запропонувати нову форму валютних інтервенції – запит найкращого курсу. Також обсудается можливість введення інституту маркет-мейкерів.

"Якщо валютний аукціон є найбільш вдалою формою інтервенції для накопичення міжнародних резервів, то інтервенції з запитом найкращого курсу є найбільш ефективним інструментом для згладжування функціонування валютного ринку", - розповів директор департаменту відкритих ринків НБУ Сергій Пономаренко в ході семінару з монетарної політики.

На думку Нацбанку, саме ця форма інтервенцій дає можливість оперативно реагувати на зміну ситуації на валютному ринку.

Читайте також: НБУ припинив видачу індивідуальних валютних ліцензій фізособам

За словами Пономаренко, регулятор також планує відмовитися від активного використання систем "Валклі" та Системи надання інформації за угодами на міжбанківському кредитному ринку "Кредінфо". Замість них, НБУ має намір перейти до роботи через торговельно-інформаційні системи (ТІС) Bloomberg і Reuters. Регулятор вважає, що таким чином вдосконалює техніку проведення валютних інтервенцій.

При цьому на перехідному етапі банки зможуть реєструвати міжбанківські угоди або за власним розсудом Валклі або Кредінфо, як це відбувається зараз, або в одній з ТІС.

На першому етапі перехід до нового формату роботи буде діяти для валютних аукціонів та інтервенцій у формі запиту кращого курсу, потім - для двох інших форм інтервенцій (за єдиним курсом і адресної).

Учасники зустрічі також обговорили потенційну можливість введення інституту маркет-мейкерів. У разі реалізації такого кроку банки маркет-мейкери отримають ексклюзивне право на участь у валютних інтервенціях і, можливо, більш ліберальні параметри проведення власних валютних інтервенцій. При цьому вони повинні будуть взяти на себе зобов'язання підтримувати ліквідність ринку.

Напередодні регулятор повідомив, що НБУ змінив методологію розрахунку офіційного курсу гривні, зміни вступають в силу з 1 листопада.