UA / RU
Підтримати ZN.ua

НБУ ліквідує "Смартбанк"

Регулятор продовжує виводити з ринку невеликі "кишенькові" банки.

Національний банк України за пропозицією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб прийняв рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідації "Смартбанка".

Як повідомляє прес-сужба НБУ, відповідне рішення №153-ш регулятор прийняв 21 липня.

Термін роботи тимчасової адміністрації в "Смартбанку" закінчується 24 липня (вона була введена ще 25 травня).

До категорії неплатоспроможних банк був віднесений на підставі непрозорість структури власності. За місяць до цього, 23 березня Нацбанк року відмовив громадянину Грэждану в опосередкованому придбання 51% "Смартбанка" через компанію "Еліс Дистрибьюшн Лтд".

Компанія Asito Kapital у квітні 2015 року придбала 99% акцій ВАТ "Страхова компанія "Стар-Поліс", якому належить 40% акцій банку.

"Смартбанк" (раніше - банк "Ринкові технології") зареєстрований у 2010 році. Asito Kapital S. A. створена в 1998 році в рамках нафтової групи. Діяльність компанії з самого початку була спрямована на страхування ризиків у сфері нафтової промисловості. У 2003-му компанія сфокусувалася на роботі з малим та середнім бізнесом, а також на страхування фізичних осіб.

Asito Kapital S. A. працює на 10 європейських ринках, у тому числі в Болгарії, Бельгії, Люксембурзі, Фінляндії, Чехії, Словаччини, Естонії, Литві, Італії.

"Смартбанке" були розміщені вклади менше 100 фізичних осіб. Навантаження на Фонд гарантування вкладів фізичних осіб не перевищить 100 тис. грн.

Раніше глава Нацбанку Валерія Гонтарева зазначала, що НБУ має намір прибрати з ринку "кишенькові" банки олігархів в рамках очищення від корупційних схем. Також в інтерв'ю DT.UA Гонтарева зазначала, що в 2015 році НБУ очистив банківський сектор від "зомбі-банків" та "банків-мийок", після чого якраз "дійшли руки" до дрібних банків.

У складений Нацбанком список банків з непрозорою структурою власності на кінець 2015 року входило 48 фінустанов, на які припадало всього 7% активів всієї банківської системи.