UA / RU
Підтримати ZN.ua

НБУ ліквідує "Фідобанк"

Термін роботи тимчасової адміністрації продовжувати не стали.

Національний банк України ухвалив рішення відкликати банківську ліцензію та ліквідувати "Фідобанк", йдеться в повідомленні НБУ 18 липня.

"Фідобанк" був віднесений до категорії неплатоспроможних 20 травня. Як відзначали тоді В результаті відтоку коштів у банку почалися проблеми з виконанням зобов'язань перед клієнтами. Станом на 20 травня 2016 загальна сума невиконаних "Фідобанком" операцій клієнтів перевищила 500 млн грн (9% від його зобов'язань).

Тимчасова адміністрація була введена в цей банк на один місяць з 20 травня по 19 червня 2016 року.

У січні 2016 року власник і голова правління "Фідобанка" Олександр Адарич збільшив регулятивний капітал банку на 90 млн грн на умовах субординованого боргу. При цьому він виступив як інвестор-фізична особа.

У березні 2016 року Адарич, який також є акціонером "Євробанку" (Київ), заявив про намір консолідувати свої банківські активи, об'єднавши обидва банку, а також залучити іноземного інвестора. Між тим з 15 червня в цьому банку почалися проблеми з здійсненням платежів після появи інформації про відмову узгодженого інвестора від придбання банку.

Фонд гарантування вкладів фізосіб на підставі рішення НБУ про віднесення "Євробанку" до неплатоспроможним 7 червня ввів у банк тимчасову адміністрацію строком на один місяць – до 16 липня включно, потім продовжив її роботу до 16 серпня 2016 року.

"Фідобанк" (раніше - SEB Банк, банк "Ажіо") створено в 1991 році, "Євробанк" - в 2005 році. Згідно з даними Нацбанку України, за розміром загальних активів на 1 жовтня 2015 року Фідобанк займав 22-е місце (7,616 млрд грн), Євробанк (1,634 млрд грн) – 57-е місце серед 123 діючих у країні банків.

Наприкінці травня Генеральна прокуратура повідомила про те, що в "Фідобанку" суд заарештував 200 млн грн на рахунку матері екс-міністра фінансів Юрія Колобова.