Голова Національного банку Яків Смолій розповів, що поки ефект від поширення коронавірусної інфекції на економіку України досі обмежений, однак у майбутньому вона може відчути певний вплив. Поширення коронавірусу ризикує призвести до рецесії світової економіки і уповільнення української. Нещодавнє рішення Нацбанку знизити облікову ставку з 11% до 10% має на меті підтримати українську економіку на час пандемії, повідомляє пресслужба НБУ.
"Національний банк постійно слідкує за ситуацією з поширенням коронавірусу у світі та в Україні та за станом світових фінансових і товарних ринків та готовий за потреби оперативно вживати необхідні заходи", - заявив голова Національного банку.
У зв'язку з впливом пандемії на світову економіку, правління Національного банку зустрілося з послами та тимчасово повіреними у справах країн "Великої сімки". Зокрема, йшлося про перспективи глобальної економіки та розвитку ситуації на світових ринках в умовах невизначеності щодо поширення коронавірусу і як це може позначитися на українській економіці.
Смолій зазначив, що в нинішніх умовах посиленої турбулентності на світових ринках критично значущою є укладення програми співпраці з МВФ.
"Наша країна не може собі дозволити подальше зволікання в сьогоднішніх умовах все складнішого доступу на міжнародні ринки капіталу в рік пікових боргових виплат. Я радий, що новий Уряд підтвердив збереження курсу на продовження розпочатих реформ та співпраці з МВФ", - зауважив голова НБУ.
Раніше правління Національного банку України (НБУ) ухвалило рішення з 13 березня понизити облікову ставку з 11% до 10% річних. У НБУ також підтвердили прогнози, що до кінця 2020 року облікова ставка буде знижена до 7%. Втім, зниження облікової ставки могло бути й більшим. Оскільки таким чином практично всі розвинені країни підтримують свою економіку.