Національний банк України рекомендував "Приватбанку" протягом трьох років виправити виявлені в ході інспекції порушення, а також виконати рекомендації регулятора.
Акціонери ознайомилися зі звітом НБУ на зборах 26 серпня й рекомендували правлінню "Приватбанку" вжити заходів щодо скорочення ризиків його діяльності та забезпечення виконання зобов'язань перед вкладниками і кредиторами.
У протоколі зборів акціонерів, опубликованому на офіційному сайті "Приватбанку" в четвер, 8 вересня, вказано, що Нацбанк з 8 лютого по 1 липня проводив комплексне інспектування діяльності фінустанови за період з 1 травня 2014 року по 1 січня 2016 року.
Зокрема, регулятор оцінив якість кредитного портфеля, виконання зобов'язань за кредитними договорами з НБУ, перевірив дебіторську заборгованість, операції кіпрської філії, ринкові та операційні ризики, капітал і ліквідність, нематеріальні активи, якість внутрішнього аудиту, кореспондентські рахунки, валютообмінні операції, фінансові інвестиції тощо.
За підсумками інспекції НБУ надав керівництву "Приватбанку" рекомендації щодо приведення його діяльності й розміру капіталу у відповідність з нормативами, а також щодо зменшення ризиків в діяльності банку.
Раніше повідомлялося, що 29 липня Печерський суд дозволив заарештувати ряд рахунків фірм у кіпрському філії "Приватбанку", на які протягом 2014 року були виведені 19 мільярдів гривень рефінансування НБУ (або, принаймні, частина цих коштів).
Разом з тим, як раніше писав Юрій Сколотяний у своїй статті "Приречені рецидивісти", з початку нинішнього року "Приват" не тільки наростив абсолютні обсяги залучених коштів населення, але і ще більше збільшив свою ринкову частку серед діючих банків.
Найбільший оператор банківської системи зберігає ставки, які на 2 п. п. перевищують середньосистемний рівень (19-20% за строковими депозитами на 12 місяців у гривні, і 8-9% - з доларовими аналогам).
Так, згідно зі звітністю самого банку станом на кінець операційного дня 30 червня 2016 р., обсяги строкових депозитів населення в гривневому еквіваленті, що числилися за цією установою, збільшилися з початку року на понад 5 млрд (до 113,6 млрд із 108,4 млрд грн на 31 грудня 2015-го), а ринкова частка за цим показником таким чином досягла 39,8% (! - від опублікованого НБУ загального значення для системи в 285,4 млрд грн на 1 липня 2016 р.)
Детальніше про перспективи "Приватбанку", а також його можливу націоналізацію читайте в статті Юлії Самаєвої "Президент на приватно-державної розтяжці" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".