Нурсултан Назарбаєв заборонив використовувати кошти Національного фонду Казахстану на підтримку національної валюти.
"Повернення до практики нескінченної підтримки курсу національної валюти за рахунок коштів Національного фонду не буде", - йдеться в посланні Назарбаєва до народу.
Президент Казахстану знову повідомив про проблеми в економіці країни, які він пов'язує з кризою, яка нібито існує у світі. За його словами, податкові надходження до бюджету скоротилися на 20%, а влада розробила план дій на випадок зниження цін на нафту до 30 і до 20 доларів за барель.
"Покривати бюджетні видатки за рахунок Національного фонду – недалекоглядно. Ми не знаємо, якою ще стороною обернуться до нас наступні роки. Тому моя позиція принципова – використання коштів Національного Фонду на поточні витрати повинно бути припинено", - йдеться в посланні.
На кінець жовтня 2015 року кошти Національного фонду Казахстану становили 64 млрд доларів.
20 серпня після переходу до плаваючого курсу тенге впав на 26% до 255 тенге за долар. У вересні курс наблизився до 300 тенге за долар, після чого інтервенції на валютному ринку поновилися.
На початку вересня президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв призначив свою старшу дочку Даригу заступником голови уряду Каріма Масімова. Як писало ZN.UA, рішення влади щодо девальвації тенге сприяло збідненню казахстанців. Очевидно, що далі неминуче підуть зростання цін і скорочення соціальних витрат. У такій ситуації мешканці країни у своїх бідах завжди звинувачують владу. Це означає, що подальше поглиблення кризи і подальше падіння рівня життя казахстанців негативно позначиться на рейтингу старшої дочки і може перекреслити її плани стати президентом Казахстану.