Економіка Казахстану сьогодні функціонує в важкому режимі, повідомив президент країни Нурсултан Назарбаєв.
"Настає справжня криза – більш сильна, ніж у 2007-2009 роках", - сказав він на зустрічі з прем'єр-міністром республіки Карімом Масимовим.
Назарбаєв нагадав, що через зниження цін на енергоносії надходження доходів до бюджету скоротилася на 40%. "Крім того, зменшилися ціни і на інші основні види експортної продукції, включаючи чорні та кольорові метали, вугілля. При цьому сільське господарство забезпечує невелике зростання, а промислові підприємства, у тому числі в машинобудуванні, знизили своє виробництво", - поінформував президент Казахстану.
Він також зазначив, що "підприємства не повинні чекати, що держава забезпечить їх грошами. Цього не буде - забороняю використовувати гроші з Національного фонду на будівництво нових об'єктів, а також підтримку, субсидування погано працюючих підприємств".
У серпні президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв сказав, що виходячи з нових економічних реалій, необхідно адаптуватися до цін на нафту на рівні 30-40 доларів за барель.
Казахстан займає 17-е місце в світі з видобутку нафти – 1,7 млн барелів на добу у 2014 році.
13 жовтня президент РФ Володимир Путін повідомив, що російська економіка досягла "піку кризи" і почала до нього пристосовуватися.