UA / RU
Підтримати ZN.ua

Найважливіша зміна порядку нарахування субсидій стосується обліку доходів членів сім'ї

Якщо раніше при обліку доходів домогосподарства до уваги брався лише заробіток членів сім'ї, які ведуть спільний побут, то тепер буде враховуватися дохід всіх її членів, включаючи тих, хто зареєстрований за іншою адресою і проживає окремо.

Найбільш важлива зміна порядку нарахування субсидій стосується обліку доходів членів сім'ї. Мінсоцполітики визначає, що поняття "сім'я", використовуване в новому порядку, трактується відповідно до статті 3 Сімейного кодексу України. А згідно з кодексом вважаються сім'єю і подружжя, які з ряду причин проживають окремо, і діти, що не проживають разом зі своїми батьками. І якщо раніше при обліку доходів домогосподарства до уваги брався лише заробіток членів сім'ї, які ведуть спільний побут, то тепер буде враховуватися дохід всіх її членів, включаючи тих, хто зареєстрований за іншою адресою і проживає окремо.

Про це в статті для DT.UA пише Юлія Самаєва. За її словами, соціальні норми на таких членів сім'ї розраховуватися не будуть, але і субсидію пенсіонерка - мати двох дорослих дітей, що проживають окремо, напевно не отримає, адже їх дохід буде врахований формулою.

"Зате формула точно не врахує, що дорослі діти мають свої сім'ї, свої квартири і свої комунальні витрати. Вони не завжди можуть, а іноді, давайте визнаємо, не хочуть утримувати старих батьків, - наголошується в статті. - Звичайно, всі спірні моменти може розглянути спеціальна комісія при органах соціального захисту, але хто гарантує неупередженість її рішень, а головне, вірність її трактувань законодавства? Але замість чітких інструкцій від міністерства, комісії, що й раніше приймали тисячі суб'єктивних і необґрунтованих рішень, отримали в якості інструменту саме розмите трактування поняття "сім'я" з усіх можливих, що лише посилює сумніви в тому, що органи соцзахисту будуть здатні приймати виважені та справедливі рішення".

За словами автора, у Мінсоцполітики визнають сумнівну якість роботи комісій в попередні періоди, корять за проколи, але залишають за ними право і далі на власний розсуд призначати субсидії і відмовляти в їх отриманні.

"Це будуть суб'єктивні рішення тих самих людей, які не понесли жодної відповідальності за те, що роздали субсидії 1,5 тис. сімей, які проживають в елітних котеджах в Київській області", - підкреслює оглядач.

Детальніше про зміни в нарахуванні субсидій читайте у матеріалі Юлії Самаєвої "Забирай і володарюй! Основні зміни порядку надання субсидій та їх наслідки" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".