UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Національний кешбек" став дотацією на поповнення мобільного — депутат

Відповідно до даних Приватбанку, держпрограма не підтримує виробництво українських товарів. 

Стало відомо, як українці витрачають гроші, які отримали у результаті участі у держпрограмі «Національний кешбек». Видання Finance.ua опублікувало дані ПриватБанку, які свідчать, що в основному гроші направляють на поповнення мобільного звʼязку та інтернету. 

"Ви ж памʼятаєте казки від наших урядовців, що гроші підуть на національні товари/ підтримку ЗСУ/ комунальні послуги?... Якщо і є там якась частина донатів на ЗСУ, то вона десь сидить невеликим відсотком…. А зараз питання до наших "економічних геніїв" - а ми справді під час війни вирішили з бюджету зробити дотацію на поповнення мобільного?", - прокоментував народний депутат Ярослав Железняк. 

Відповідно до підрахунків НБУ, майже половина — 45,1% клієнтів ПриватБанку, які отримали від держави кешбек за купівлю товарів українських виробників, витрачають кошти з карток «Національний кешбек» на поповнення рахунків мобільних операторів. Також більше третини — 35,5% користувачів програми витрачають гроші на оплату комунальних послуг, ще 7,8% на оплату послуг інтернету та понад 3% - на оплату медичних послуг.

Читайте також: Бюджет на 2025 рік: куди підуть десятки мільярдів гривень, які планували віддати Дорожньому фонду

Нагадаємо, отримані від кешбеку кошти можна використовувати різними способами: оплата комунальних послуг, медичних послуг, транспортних послуг, пожертвування на потреби ЗСУ, купівля військових облігацій. Максимальна сума кешбеку на місяць на одну особу – 3000 гривень.