UA / RU
Підтримати ZN.ua

Нацбанк виявив порушення законодавства у шести банках

Основною претензією регулятора до фінустанов була неналежна робота їх внутрішньої системи протидії легалізації кримінальних доходів.

Сьогодні, 4 серпня, повідомляється, що Національний банк України (НБУ) у липні застосував штрафні санкції за порушення законодавства у сфері протидії (легалізації) відмиванню грошей, отриманих незаконним шляхом, до шести банків та однієї небанківської фінансової установи.

Інформація оприлюднена на відомчому сайті НБУ.

Штраф у 300 000 грн накладено на "Скай Банк" за неналежне виконання зобов'язань з вивчення клієнтів.

Банк "Аркада" отримав письмове попередження за неналежне управління ризиками.

Читайте також: Ідентифікація — ліки від обману

Банк "Інвестицій та Заощаджень" оштрафовано на 5 млн грн за комплекс порушень, включаючи неналежну роботу внутрішньої системи протидії легалізації кримінальних доходів, і конвертацію готівки у 2017-2018 роках за підозрілими угодами.

Фінустанови "Укрбудінвестбанк" та "Глобус" оштрафовані на 200 000 грн кожен за відсутність належного аналізу фінансових операцій клієнтів.

"Акордбанк" оштрафований на 300 000 грн, за неприпустимий контроль клієнтських операцій і отримав письмове попередження про порушення вимог санкційного законодавства.

На 51 000 грн оштрафована фінансова компанія "Вей оф Пей" за несвоєчасну подачу документів до НБУ та порушення вимог законодавства у сфері відмивання грошей.

Раніше повідомлялося, що за перше півріччя 2020 року українські платоспроможні банки отримали 23,8 млрд грн чистого прибутку, що на 23% менше, ніж минулого року.

Станом на 1 липня 2020 року з 75 платоспроможних банків в Україні 59 були прибутковими і отримали чистий прибуток 26,3 млрд грн, 16 банків отримали 2,5 млрд грн збитків. За II квартал 2020 року чистий фінансовий результат банків склав 7,7 млрд грн, що в два рази менше в порівнянні з попереднім кварталом, і в 2,4 рази менше - в порівнянні з ІІ кварталом 2019 року. Основною причиною зменшення прибутку стало формування на випередження резервів у сумі 13,1 млрд грн, як це передбачено міжнародними стандартами фінансової звітності.

Нагадуємо, ZN.UA писало, що вже шість років правління НБУ демонструє свої невдачі в одночасному досягненні трьох цілей, закріплених у Законі України "Про Національний банк України". Детальніше у матеріалі Тетяни Унковської "Триєдність цілей НБУ: секрет досягнення".