UA / RU
Підтримати ZN.ua

Нацбанк у розпал опалювального сезону вирішив потягатися за майно Білоцерківської ТЕЦ

Майно Білоцерківської ТЕЦ має бути продано на публічних торгах в рамках процедури виконавчого провадження. 

Національний банк України вживає усіх заходів, щоб забрати в своє управління майно Білоцерківської ТЕЦ, право на яке набув в судах за боргами банку "Фінанси та кредит". Про це повідомляється на сайті НБУ.

"Розпочато примусове стягнення майнового комплексу Білоцерківської ТЕЦ за боргами банку "Фінанси та Кредит". Однак, ПрАТ "Білоцерківська теплоелектроцентраль" та інші особи намагаються унеможливити стягнення заставного майна на виконання рішення суду", - йдеться в повідомленні.

Теплоелектроцентраль забезпечує технологічною парою, теплом та технологічною натрій-катіонованою водою в основному підприємства ПрАТ «Росава» та гумо-азбестових виробів.

Нагадаємо, у 2015 році Костянтин Жеваго, який на той момент був власником банку "Фінанси та Кредит", уклав з Національним банком договір поруки про погашення кредитів рефінансування за цими кредитними договорами, взявши на себе особисті зобов’язання за погашення заборгованості фінансової установи перед НБУ.

Оскільки Костянтин Жеваго не виконував взяті на себе зобов’язання за порукою, Національний банк звернувся до Шевченківського районного суду міста Києва з позовом. 1 жовтня 2019 року суд повністю задовольнив позов, водночас відмовивши у зустрічному позові Костянтина Жеваго про визнання недійсним договору поруки. Рішення набрало законної сили.

У липні 2021 року Господарський суд Київської області задовольнив позов Національного банку та стягнув на його користь в рахунок погашення заборгованості по іпотечному кредиту єдиний майновий комплекс, а також обладнання, інвентар і транспорт Білоцерківської ТЕЦ.  Розгляд справи в суді тривав з 2016 року.

Суд вирішив, що майно Білоцерківської ТЕЦ має бути продано "на публічних торгах в рамках процедури виконавчого провадження, за ціною, встановленою на рівні не нижче за звичайні ціни на цей вид майна на підставі оцінки суб'єкта оціночної діяльності".

У жовтні Північний апеляційний суд відмовився задовольнити скаргу ПрАТ "Білоцерківська теплоелектроцентраль" і залишив без змін рішення госпсуду Київської області.

Читайте також: Нацбанк остаточно відсудив за борги у Жеваго "Білоцерківську ТЕЦ"

Додамо, що “Білоцерківську ТЕЦ” пов’язують з Костянтином Жеваго, який є власником збанкрутілого банку “Фінанси та кредит”.

За даними НБУ, на початок листопада 2019 року борг банку “Фінанси та кредит” по рефінансу становив 6,7 млрд грн.