Міжнародні резерви України минулого місяця (у жовтні), завдяки надходженням на рахунки уряду та купівлі валюти Нацбанком на міжбанку, збільшилися на 3,3% (на $949 млн) до рівня $29,7 млрд. Про це повідомляє прес-служба НБУ.
Уточнюється, що валютні надходження на користь уряду становили $1,14 млрд, зокрема 588,7 млн євро – транш від Єврокомісії. Крім того, резерви поповнилися на $431,9 млн від розміщення внутрішніх держоблігацій (ОВДП).
На міжбанківському валютному ринку переважала пропозиція, що дозволило НБУ викупити в резерви $752,2 млн. Для згладжування валютних коливань НБУ продавав валюту ($49,6 млн). За підсумками жовтня обсяги чистої купівлі валюти Нацбанком на міжбанківському валютному ринку становили $702,6 млн.
З міжнародних резервів гроші йшли на обслуговування та погашення держборгу в іноземній валюті. При цьому було спрямовано $911,7 млн, з яких $685 млн – на обслуговування та погашення ОВДП. Також у жовтні НБУ сплатив $86,5 млн на користь МВФ.
Зростання резервів відбулося також за рахунок переоцінки фінансових інструментів (внаслідок зміни ринкової вартості та курсів валют). Минулого місяця їхня вартість зросла на $98,8 млн.
Поточний обсяг міжнародних резервів забезпечує фінансування 3,9 місяців майбутнього імпорту.
Раніше в НБУ порахували, що протягом найближчих двох років (2022–2023 рр.) Україна має погасити свої зобов'язання щодо зовнішніх боргів на загальну суму 14 млрд доларів.
Наголошувалося, що у жовтні міжнародні резерви скоротилися до 28,7 млрд дол, але при цьому вони залишилися на високому рівні - 90% від мінімально необхідного рівня за критерієм МВФ. За прогнозами НБУ, резерви протягом наступних двох років коливатимуться в районі 30–31 млрд. дол.
Наприкінці жовтня Європейська комісія від імені Євросоюзу виплатила Україні 600 млн. євро у вигляді макрофінансової допомоги.