UA / RU
Підтримати ZN.ua

Нацбанк прозвітував про зростання валютних резервів України

Жовтень був піковим місяцем відносно виплат за держборгом.

Міжнародні резерви України минулого місяця (у жовтні), завдяки надходженням на рахунки уряду та купівлі валюти Нацбанком на міжбанку, збільшилися на 3,3% (на $949 млн) до рівня $29,7 млрд. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Уточнюється, що валютні надходження на користь уряду становили $1,14 млрд, зокрема 588,7 млн євро – транш від Єврокомісії. Крім того, резерви поповнилися на $431,9 млн від розміщення внутрішніх держоблігацій (ОВДП).

На міжбанківському валютному ринку переважала пропозиція, що дозволило НБУ викупити в резерви $752,2 млн. Для згладжування валютних коливань НБУ продавав валюту ($49,6 млн). За підсумками жовтня обсяги чистої купівлі валюти Нацбанком на міжбанківському валютному ринку становили $702,6 млн.

З міжнародних резервів гроші йшли на обслуговування та погашення держборгу в іноземній валюті. При цьому було спрямовано $911,7 млн, з яких $685 млн – на обслуговування та погашення ОВДП. Також у жовтні НБУ сплатив $86,5 млн на користь МВФ.

Зростання резервів відбулося також за рахунок переоцінки фінансових інструментів (внаслідок зміни ринкової вартості та курсів валют). Минулого місяця їхня вартість зросла на $98,8 млн.

Поточний обсяг міжнародних резервів забезпечує фінансування 3,9 місяців майбутнього імпорту.

Читайте також: Нацбанк купив на міжбанку в свої резерви 120 мільйонів доларів

Раніше в НБУ порахували, що протягом найближчих двох років (2022–2023 рр.) Україна має погасити свої зобов'язання щодо зовнішніх боргів на загальну суму 14 млрд доларів.

Наголошувалося, що у жовтні міжнародні резерви скоротилися до 28,7 млрд дол, але при цьому вони залишилися на високому рівні - 90% від мінімально необхідного рівня за критерієм МВФ. За прогнозами НБУ, резерви протягом наступних двох років коливатимуться в районі 30–31 млрд. дол.

Наприкінці жовтня Європейська комісія від імені Євросоюзу виплатила Україні 600 млн. євро у вигляді макрофінансової допомоги.