UA / RU
Підтримати ZN.ua

Нацбанк озвучив плани щодо інфляційної цілі

У НБК вважають передчасним зниження інфляційної цілі.

У Нацбанку вважають, що зниження інфляційної цілі, яка на даним момент знаходиться на рівні 5%, поки може бути передчасним. Про це йдеться в повідомленні регулятора в Facebook.

"Інфляційна ціль НБУ 5% встановлена ​​лише п'ять років тому і тільки в минулому році вона була досягнута. Щоб знизити інфляційні очікування бізнесу і населення, тобто їх побоювання щодо майбутніх цін, центральні банки зазвичай тримають інфляційний таргет на одному рівні багато років", - пояснили в Нацбанку.

Відзначається, що прийнятним є знаходження інфляції в діапазоні 5% +/- 1 п.п. Незначні відхилення не зашкодять економіці. Але якщо інфляція буде відхилятися від цілі суттєво, то НБУ буде вживати заходів, щоб повертати її в зазначений коридор.

Нацбанк вважає, що "ідеальний" рівень інфляції повинен бути "на певній відстані від двознаковіх значень, але і не дуже близько до нуля".

"У розвинених країнах інфляційні цілі зазвичай складають близько 2%. У країнах, що розвиваються вони трохи вище, адже треба більше стимулювати економіку, щоб наздоганяти розвинені країни. Це зазвичай 3-5%. Тож НБУ має порівняно високу ціль інфляції, підвищувати яку немає сенсу", - йдеться в повідомленні.

Читайте також: Мінекономіки спрогнозувало зростання ВВП та інфляцію на найближчі три роки

Нагадаємо, що Нацбанк очікує на поступове зростання інфляції до 4,7% за підсумками 2020 року. Зазначалося, що, по-перше, це буде визначатися м'якою монетарною та фіскальною політикою, які послаблять негативні ефекти COVID-19 і підтримають споживчий попит і ділову активність. По-друге, на цінах позначиться подорожчання енергоносіїв, а також гірше урожай фруктів.

За даними Держстату, споживча інфляція в Україні за підсумками попереднього місяця знизилася на 0,6% після зростання на 0,2% в червні, 0,3% - в травні і 0,8% - у квітні і березні.