UA / RU
Підтримати ZN.ua

Наступного року тарифи на електроенергію для бізнесу зростуть – експерти

Очікується, що ціни зростуть на 15-20%.

2024 року тарифи на електроенергію можуть знову зрости через девальвацію гривні, інфляцію, а також ймовірні російські атаки енергетичної інфраструктури. Про це пише Delo.ua із посиланням на експертів.

“В осінньо-зимовий період, коли почнеться серйозне похолодання до 0 градусів за базовим сценарієм, середня ціна буде в межах 4500-4800 грн/МВт-год, при пікових навантаженнях вона, звичайно, буде вищою. З кінця квітня та початку травня, коли знизиться споживання електроенергії та посилиться виробництво ВДЕ та Укргідроенерго, електроенергія буде дешевшою. Ціна коливатиметься в межах 4000-4200 грн/МВт-година”, – каже директор енергетичних програм "Центру Разумкова" Володимир Омельченко.

За його словами, тариф на постачання та розподілення електроенергії зросте в межах 15-20%.

Директор спеціальних програм НТЦ "Психея" Геннадій Рябцев вважає, що ціни на електроенергію наступного року зростатимуть головним чином через інфляцію в Україні та девальвацію національної валюти. Крім цього, багато залежатиме від здатності вберегти енергосистему від російських атак. Рябцев вважає, що наступного року електроенергія зросте в ціні на 20% від поточного рівня за рахунок згаданих вище факторів.

Директор спеціальних програм НТЦ "Психея" Геннадій Рябцев вважає, що ціни на електроенергію наступного року зростатимуть головним чином через інфляцію в Україні та девальвацію національної валюти. Крім цього, багато залежатиме від здатності вберегти енергосистему від російських атак.

Читайте також: Реформі ринку електроенергії Євросоюзу бути: міністри енергетики домовились

“Найвизначальнішим чинником буде рішення регулятора щодо прайскепів. Я думаю, що його приймуть десь до 1 листопада. Є варіант залишити ціни на поточному рівні. Також є варіант підняти, тоді ціни зростуть. Зараз максимальна ціна електроенергії в години вечірнього піку споживання становить 7200 грн/МВт-год, якщо прайскеп підвищать до 10 000 грн/МВт-ч, то, мабуть, ціна на біржі на такому рівні і закриватиметься, бо цей годинник дефіцитний”, - каже Орлова.

Також експерт зазначає, що тарифи на розподіл та передачу електричної енергії до кінця року залишаться незмінними, а у новому році можливе подорожчання цих тарифів.