UA / RU
Підтримати ZN.ua

Насіров пояснив, чому ПДВ не відшкодовується у повному обсязі

За словами очільника ДФС, відомство вживає заходів до виведення економіки з тіні.

Державна фіскальна служба зупинила роботу низки фіктивних підприємств, запобігши отримання ними фіктивного ПДВ. Про це глава ДФС Роман Насіров повідомив в інтерв'ю виданню LB.ua.

Завдяки діям ДФС щомісячні надходження ПДВ зросли більше, ніж на чверть.

"Це дало плюс 28% до щомісячних надходжень ПДВ... Якщо з початку року ми збирали 7,2-7,4 мільярда гривень на ПДВ, в серпні зібрали 9,7. Такі ж результати йдуть вересня, аналогічні − за жовтень", − уточнив Насіров.

Керівник ДФС зазначив, що ряд підприємств, які звикли працювати в тіні і таким чином оптимізувати оподаткування, втратили таку можливість.

Коментуючи ситуацію з відшкодуванням ПДВ, Насіров зазначив, що закладених для цієї мети в бюджет коштів ДФС не вистачає.

За словами глави ГФС, суми щомісячних заявок підприємств на відшкодування податку на додану вартість перевищують ресурси, якими володіє фіскальна служба.

"У нас 58 мільярдів у бюджет закладено як видаткова частина для відшкодування ПДВ. Якщо розбити на 12 місяців, вийде трохи менше п'яти мільярдів кожен місяць. Тоді як заявок щомісяця надходить на 6-6.5, в пікові місяці – на 7.5 мільярдів гривень", − зазначив Насиров. Він також додав, що за його ініціативою ГФС у вересні видаткова частина бюджету на відшкодування ПДВ була збільшена на сім мільярдів.

Насіров також запевнив, що тисячі українських компаній отримують відшкодування ПДВ в автоматичному режимі: "Комп'ютер по автомату вибирає ті компанії, які відповідають вимогам. Але трапляється і так, що умовна компанія відповідає всім критеріям,..., але при цьому у неї технічний борг. Через цей борг вона в цьому місяці, не потрапляє в "автомат". Подібне відбувалося досить часто".

Читайте також: Яценюк-каратель в Чечні: обвинувачення слідчого комітету росії РФ висміяли в фотожабах

В кінці вересня Роман Насиров заявив, що борг України перед підприємствами з відшкодування ПДВ склав 20 мільярдів гривень. Ця сума, за словами керівника ДФС, накопичувалася протягом декількох років.

Юлія Самаєва у своєму матеріалі для ZN.ua "Боргове незобов'язання" зазначає, що в 2015 році обсяги відшкодування ПДВ в Україні скорочуються.

"Складнощі з відшкодуванням - одна з причин, за якими бізнес шукає різні схеми, які дозволяють хоча б частково ухилитися від сплати цього податку. У підсумку фіскали нарікають на бізнес, звинувачуючи його в схемах і несплаті, а бізнес вказує на податкову, яка відшкодовує ПДВ "улюбленцям", залишаючи за бортом решту. Ціна питання, за словами експертів та підприємців, у середньому 25% від суми відшкодування. Однією з обов'язкових умов є наявність переплати податку на прибуток, а додатковим важелем тиску на тих, хто все-таки хоче по-чесному, - державні облігації, які можна отримати замість живих грошей. У минулому році їх видали майже на 7 мільярдів", − зазначає автор.