UA / RU
Підтримати ZN.ua

Населення не відчує відсутності газового контракту з Росією — Зеркаль

Хоча РФ і працює на європейському ринку за європейським законодавством, переговори з Росією показують, що для Москви контракт з Україною - це "питання примусу нас жити так, як хотіли б вони".

Заступниця міністра закордонних справ України з питань євроінтеграції Олена Зеркаль заявила в інтерв'ю DT.UA, що населення не відчує відсутності газового контракту з Росією, оскільки газосховища будуть заповнені газом, а реверсом Україна отримуватиме достатньо для того, щоб збалансувати тиск в системі.

"Думаю, що населення буде відчувати цю напругу (пов'язану з переговорами з РФ щодо нового газового контракту. - Ред.) тільки в ефірах телеканалів і криках політиків", - припустила Зеркаль. При цьому вона висловила упевненість, що "досвід попередніх контрактів і контактів говорить про те, що всіх, хто займається газом - і МЗС, і "Нафтогаз" - чекають веселі осінь і зима".

За словами Зеркаль, хоча РФ і працює на європейському ринку за європейським законодавством, переговори з російською стороною показують, що для Росії контракт з Україною - це питання просування власних правил, "питання примусу нас жити так, як хотіли б вони".

Заступниця голови МЗС України також зазначила, що Додаток XXVII до Угоди про асоціацію де-юре зобов'язує Україну дотримуватися всіх європейських правил. "І хто б не говорив, що ми можемо продовжити контракт, закрити на щось очі, але Додаток XXVII - це вже наші міжнародні зобов'язання", - звернула увагу українська дипломатка.

Зеркаль також наголосила, що головна мета української сторони не стільки контракт, скільки побудова ринкових відносин, щоб "назавжди піти від використання газу як інструменту політичного тиску". За її словами, Україна повинна змінити свій ринок за європейськими правилами. "Тоді у нас є майбутнє. В іншому випадку у нас його немає: держава стає залежною від Росії", - вважає Зеркаль.

Повідомлялося, що "Нафтогаз" в поточному місяці знизить ціну на газ для населення на 11,7% (на 648 грн) порівняно з ціною червня – до 4905 тис. грн за 1 тис. куб. м (без урахування ПДВ, вартості доставки і націнки постачальника).

DT.UA писало, що споживання газу не падає. Так, споживання в 2017-му склало 3,6 млрд кубометрів, хоча в 2016-му було 4,5 млрд, що всього на 500 млн кубометрів менше, ніж в 2014-му.

Детальніше читайте в інтерв'ю Олени Зеркаль оглядачам відділу міжнародної політики DT.UA Тетяні Силіній і Володимиру Кравченку в тижневику "Дзеркало тижня. України".