UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Раді прийняли за основу законопроєкт, що регулює роботу закладів охорони здоров'я

Кількість комерційних підприємств у сфері охорони здоров’я може поменшати з часом. 

Парламент прийняв у першому читанні за основу проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення спроможності наглядових рад закладів охорони здоров’я та продовження спрощеного періоду реорганізації в державні некомерційні підприємства (№ 10094). Документ був поданий Оксаною Дмитрієвою та іншими народними депутатами України, повідомляє сайт Комітету ВРУ з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування.

Читайте також: Українська система охорони здоров'я є символом стійкості — Politico

Головна новація – продовження до 31 грудня 2024 року пільгового періоду для реорганізації державних закладів охорони здоров’я у державні некомерційні підприємства.

Читайте також: Через вторгнення РФ в Україну її населення відчуває проблеми у сфері охорони здоров'я — британська розвідка

Комітет питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування має доопрацювати цей законопроект до другого читання з урахуванням необхідності внесення змін до інших структурних частин законів та інших законодавчих актів, що не були предметом розгляду в першому читанні, відповідно до частини першої статті 116 Регламенту Верховної Ради України.

Читайте також: Персональні дані пацієнтів: хто має до них доступ в електронній системі охорони здоров'я

Раніше ми писали про те, як можна розпізнати деменцію  та отримати безкоштовні ліки. Деменція є небезпечним синдромом. Вона може бути спричинена низкою захворювань, що виникають через порушення функцій головного мозку.

Також ми розповідали про те, що в Україні з 1 квітня минулого року всі лікарські засоби, що раніше підлягали відпуску за рецептом лікаря, можна отримати за електронним рецептом. У Міністерстві охорони здоров'я (МОЗ) розповіли, чи можуть пацієнти отримати ліки за паперовим рецептом та на які препарати він поширюється.