UA / RU
Підтримати ZN.ua

Найбільша ремонтна кампанія: скільки енергоблоків АЕС підготували до зими

АЕС продовжують бути найбільшим джерелом електроенергії в Україні.

Заступник міністра енергетики Фарід Сафаров заявив, що в українській енергетиці триває «найбільша ремонтна кампанія» за час незалежності. Зокрема до осінньо-зимового періоду підготували п’ять енергоблоків АЕС, ще на низці закінчують роботи.

Сафаров розповів, що ремонтні роботи на об’єктах проводяться в заплановані терміни, а деякі навіть випереджають графік, наприклад, в атомній генерації, цитує його слова Радіо Свобода.

Читайте також: Опалювальний сезон під загрозою: або в Мінвідновлення, або в НКРЕП брешуть щодо відновлення енергоінфраструктури після обстрілів

Він зазначив, що навіть під час окупації Запорізької АЕС атомна енергетика є джерелом більше ніж половини електроенергії, згенерованої в Україні.

«Наразі вже п’ять атомних блоків загальною потужністю 4,4 гігавата відремонтовані та повністю підготовлені до осінньо-зимового періоду, ще чотири вже на фінальній стадії і додадуть нам 3,4 гігавата», - уточнив Сафаров.

Заступник міністра зазначив, що протягом минулої зими російські окупанти пошкодили близько 24 об’єктів генерації, а також численні ТЕС і ТЕЦ. Наразі тримає їхнє відновлення.

Читайте також: Шмигаль розповів, скільки об’єктів українських електростанцій у ремонті

«Якщо не буде більше обстрілів, зима буде легкою. Але тут ми не можемо прогнозувати, яким чином себе поведе наш ворог. Ми розуміємо, найімовірніше, енергетика так і залишиться «другою лінією» цієї війни. Тому ми готуємо додаткові резерви, які дозволять швидко ремонтувати те обладнання, яке буде виведене з ладу внаслідок ворожих атак», - підсумував Сафаров.

Енергосистема країни хоч і з труднощами, але витримала ракетні удари. Газу й вугілля теж вистачило. Це результат колосальної роботи енергетиків усіх рівнів, ремонтників, зенітників. Та й стійкості населення, яке не створювало паніки.  Що треба зробити для підготовки до наступного зимового періоду та що треба робити вже зараз, читайте в матеріалі Ігоря Маскалевича для ZN.UA «Як енергетика готується до наступної зими».