Нові санкції проти Росії, які Сенат США схвалив майже одностайно, можуть мати "непередбачувані наслідки" і вдарити по американським робочим місцям, а також по видобутку нафти і газу в усьому світі. В цьому впевнені нафтові компанії в США.
Про це повідомляє Financial Times, нагадуючи, що нові санкції, які після схвалення в Сенаті чекають підтримки з боку Палати представників, забороняють американським громадянам і компаніям постачати товари і послуги, а також технології для втілення проектів глибоководного, арктичного буріння чи сланцевого видобутку, в яких берують участь компанії з Росії.
Але директори нафтових компаній і представники американської енергетичної сфери застерігають, що законопроект про санкції дуже широко сформульований і може нашкодити конкурентноздатності енергетичного бізнесу США, а також скоротити видобуток у багатьох країнах, а не лише в Росії.
Президент US Petroleum Equipment & Services Association Леслі Баєр написав листа лідеру республіканської більшості у Палаті представників із застереженнями, що "драматична ескалація" санкцій може створити перешкоди для американських компаній на світових ринках, спричинивши "скорочення робочих місць і економічне падіння для американських громад".
Президент групи American Petroleum Institute Джек Герард сказав, що підтримує застосування санкцій. Але при цьому закликав республіканців і демократів не нашкодити американським нафтовим компаніям. Для цього, на його думку, члени Палати представників повинні змінили законопроект, щоб уникнути непедбачуваних наслідків". Деякі республіканці демонструють готовність так і зробити. Але демократи наполягають, щоб законопроект був ухвалений в тому вигляді, в якому його схвалив Сенат.
Нагадаємо 14 червня Сенат США проголосував за посилення санкцій проти Росії за втручання у вибори президента США і підтримку режиму сирійського президента Башара Асада, який здійснює військові злочини.
Повідомляється, що американським компаніям і фізичним особам будуть заборонені угоди з російськими банками про надання фінансування більш ніж на 14 днів.
Разом з тим Палата Представників тимчасово відклала голосування по законопроекту, відправивши його на доопрацювання до комітету Конгреса у закордонних справах.