UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Нафтогаз" не згоден з висновками держаудиторів по фінзвітності

Аудитори нарахували компанії 75 млрд гри збитків.

«Нафтогаз» не згоден з деякими висновками аудиту Державної аудиторською службою, які стосуються ведення фінансової і бухгалтерської звітності з жовтня 2018 року по кінець 2019 року. Про це пише Інтерфакс-Україна з посиланням на прес-службу НАК.

"Затримка в оплаті дивідендів за підсумками 2018 виникла через невчасність оприлюднення відповідного розпорядження Кабінету міністрів", - йдеться у відповіді НАК агентству.

Компанія нагадує, що згідно із законом "Про акціонерні товариства" виплата дивідендів здійснюється на підставі рішення загальних зборів в термін до шести місяців після його проведення. Кабмін вирішив направити 90% чистого прибутку "Нафтогазу" за 2018 рік у держбюджет 24 квітня 2019 року, однак проігнорував свій обов'язок щодо оприлюднення своїх розпоряджень протягом п'яти днів. Тому компанія дізналася про рішення акціонера тільки 5 липня, отримавши лист від Секретаріату КМУ 4 липня, після чого перерахувала до держбюджету 8,168 млрд грн.

Говорячи про зауваження щодо несвоєчасності затвердження фінплану, "Нафтогаз" вказав на системні затримки акціонером такого твердження, в зв'язку з чим компанія не має можливості здійснювати капітальні інвестиції. "Одним з яскравих негативних результатів цієї ситуації стала втрата" Нафтогазом "спецдозволів на користування надрами на Оболонській, Будищанська-Чутівської і Писаревської площах у 2017 році", - йдеться у відповіді на запит.

Коментуючи створення резервів під сумнівну заборгованість, в "Нафтогазі" наголосили, що це є вимогою міжнародних стандартів бухгалтерської та фінансової звітності. "Особливо актуально це вимога в світлі регулярних спроб списання заборгованості контрагентів перед державними" Нафтогазом "," Укртрансгазом "і ОГТСУ, як, наприклад, в законопроекті №3800-1, який пропонує сумарно до списання близько 100 млрд грн.", - наголосили в НАК.

Читайте також: "Нафтогаз" допускає експорт газу Україною в ЄС цієї зими

Нагадаємо, що, згідно з висновками Державної аудиторської служби, прямі втрати компанії через фінансових порушень склали на 75 млрд грн.

За прогнозами Мінфіну, в наступні чотири роки збитки групи "Нафтогаз" перевищать 21 млрд грн.

За розрахунками Мінфіну, в 2020 році збитки НАК перевищать 4,2 млрд грн, в 2021 році - 7,5 млрд грн, у 2022 році - 5,4 млрд грн, а в 2023 році - 4,4 млрд грн.