UA / RU
Підтримати ZN.ua

Нафтогаз назвав нафтосервісні компанії, які не припинили роботу в Росії

Сьогодні природний газ є зброєю проти України, але завтра він може стати зброєю проти всього світу.

Нафтосервісні компанії Schlumberger, Weatherford, Halliburton, Baker Hughes продовжують роботу в Росії, попри безпрецедентні міжнародні санкції, запроваджені проти країни агресора. Про це повідомляє НАК «Нафтогаз України".

«Найбільші світові нафтогазові компанії уже заявили про вихід із російських газовидобувних проєктів. НАК «Нафтогаз України» закликає наслідувати їхній приклад «велику четвірку» нафтосервісних компаній – Schlumberger, Weatherford, Halliburton, Baker Hughes, а також постачальників технологій і обладнання», - йдеться в повідомленні.

У «Нафтогазі» наголошують, що це критично важливо не лише для захисту України, проти якої Росія розв’язала безпрецедентну відкриту війну, а й для безпеки всієї Європи.

«Вихід міжнародних компаній із російських проєктів значно послабить технологічний потенціал російської нафтогазовидобувної галузі. Разом із фінансовими, трейдинговими та іншими санкціями, які вже застосовують уряди й окремі компанії різних країн, це послабить домінуюче становище країни-агресора на європейському газовому ринку», - підкреслюють в «Нафтогазі».

Наголошується, що сьогодні природний газ є зброєю проти України, але завтра він може стати зброєю проти всього світу.

«Природний газ є одним із головних видів зброї у війні, яку розв’язала Росія проти України. Не можна допустити подальшого зміцнення цієї зброї. Ми вдячні світовій спільноті, яка нарешті поставила крапку на Північному Потоку-2. Ми також підтримуємо швидку і єдино вірну реакцію BP, Shell, Equinor, Exxon, TotalEnergies, які висловили свою підтримку Україні й у відповідь на нічим не виправдану агресію Росії згортають свої енергетичні проєкти в цій країні. Впевнені, що цим самим шляхом мають піти всі інші міжнародні компанії, задіяні в нафтогазових проєктах Росії і які поділяють цивілізовані європейські цінності», – йдеться в повідомленні.

Паралельно «Нафтогаз» продовжує юридичну боротьбу проти російської газової монополії.

«Ініційований компанією арбітражний трибунал в Гаазі розпочав слухання щодо компенсації Росії за збитки, які ми понесли через анексію наших активів у Криму. Нафтогаз активно взаємодіє з антимонопольним органом Європейської Комісії щодо зловживань Газпрому на європейському ринку газу».