Державний НАК "Нафтогаз України" вважає безпідставною передачу "Укрнафті" судовим виконавцем спірних 2 млрд куб. м газу, нібито "вилученого" з підземних сховищ (ПСГ), що належать "Укртрансгазу".
"Передача газу "Укрнафті" здійснювалася державним виконавцем у Києві на підставі фіктивного акту про виконавчу дію, яка не мала місця", – заявили в НАКу у вівторок, 7 червня.
Згідно йому, державний виконавець керувався судовим рішенням №6/521, винесеним Господарським судом Києва в травні 2014 року, в той час як 30 березня 2016 року "Нафтогаз" подала заяву про його перегляд за нововиявленими обставинами. НАК підкреслює, що "Укртрансгаз" не укладав договір зберігання газу з "Укрнафтою", не брав у компанії ці обсяги газу на зберігання і, відповідно, не має підстав передавати такі обсяги газу "Укрнафті".
На думку НАК, державний виконавець при складанні акта, зокрема, порушив порядок здійснення вилучення майна, склавши акт про нібито вилучення природного газу з підземного сховища, перебуваючи в Києві біля центрального офісу "Укртрансгазу".
"Нафтогаз" уточнює, що газ, про який йдеться в судовому рішенні, був видобутий "Укрнафтою" в 2006 році і за рішенням уряду був спрямований на потреби населення. Державна газова монополія уточнює: згідно із законодавством, чинним на той час, "Укрнафта" повинна була продавати весь товарний природний газ власного видобутку "Нафтогазу" за ціною, встановленою державним регулятором НКРЕ, для його подальшої реалізації населенню.
"Починаючи з 2005 року менеджмент "Укрнафти" ухилявся від оформлення договорів купівлі-продажу з "Нафтогазом", мотивуючи свою відмову низьким рівнем цін, установлених НКРЕ. "Нафтогаз" неодноразово висловлював готовність оформити обсяги газу "Укрнафти", передані для споживання населенням, за цінами, встановленими державним регулятором у відповідні періоди", – пояснює суть конфлікту НАК.
Напередодні DT.UA повідомило, що компанії-міноритарні акціонери "Укрнафти", підконтрольні Коломойському і Боголюбову, вимагають від України $ 4,67 млрд в Стокгольмському арбітражі. Одна із зазначених у позові причин - "експропріація газу", що видобувається "Укрнафтою" або купівля такого газу за заниженими цінами з боку НАК "Нафтогазу України" протягом декількох років.