UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Нафтогаз" запевняє, що після реформи ГТС і ПСГ залишаться у власності держави

В проекті реформи газового ринку передача прав власності на ГТС і ПСГ "не передбачена".

Після створення в Україні двох нових компаній, які будуть операторами газотранспортної системи і підземних газосховищ, ГТС і ПСГ не будуть приватизовані і залишаться у державній власності. Про це йдеться в заяві прес-служби НАК "Нафтогаз України" у вівторок, 10 червня.

"Передача прав власності на ГТС і ПСГ проектом реформи "Нафтогазу" не передбачено", - йдеться в тексті заяви.

У Нак зазначають, що створення компаній-операторів "не вплине на вартість чистих активів "Нафтогаз" і здатність холдингу обслуговувати свої зовнішні зобов'язання. Більш того, заявляють у держхолдингу, реструктуризація "дозволить залучити європейських партнерів" і, відповідно, інвестиції для модернізації і розвитку газотранспортних потужностей. Також це допоможе забезпечити фінансову стабільність галузі", що в свою чергу, дозволить зберегти і розширити ринки збуту для українських ГТС і ПСГ".

zn
Поділ "Укртрансгазу" предполагет можливу приватизацію деяких ПСГ

Разом з тим, як повідомляло ZN.UA, наявний у розпорядженні редакції проект постанови Кабміну про реформування "Нафтогазу" свідчить про протилежне в питанні подальшої долі власності окремих ПСГ.

зокрема, як йдеться в документі, після передачі активів "Укртрансгазу" новоствореним компаніям, Міненергетики і НАКу доручено визначити ПСГ, які не є стратегічно важливими для забезпечення енергетичної безпеки України, і підготувати законопроект про внесення змін у чинне законодавство для їх приватизації". !zn

Читайте також:

Кабмін схвалив поділ "Укртрансгазу" на дві компанії по ГТС і ПСГ

Fitch: Поділ "Нафтогазу" не вирішить її проблем