Замість обладнання, призначеного лише для транспортування газу в напрямку Туреччини, правління ПАТ "Нафтогаз України" запропонувало підприємству "Укртрансгаз" закупити універсальне обладнання, яке може бути використане компресорними станціями для транспортування газу внутрішнім споживачам, повідомляє прес-служба ПАТ "Нафтогаз України".
Підприємство "Укратрансгаз" планувало закупівлю обладнання ПАТ "Сумське науково-виробниче об'єднання" і проведення робіт на суму чотири мільйони гривень на компресорних станціях "Ананьїв", "Задніпровська" і "Южнобузька". Куплене обладнання повинно було бути використано лише для транспортування газу в напрямку Туреччини та не могло використовуватися на інших компресорних станціях.
У ПАТ "Нафтогаз України" відмову від закупівлі обладнання та проведення робіт пояснили недоцільністю інвестицій у зв'язку з сьогоднішньою домовленістю Росії і Туреччини про транспортування газу в обхід України.
"Враховуючи домовленість Росії і Туреччини про реалізацію проекту Турецький потік, який покликаний замінити транзит російського газу в Туреччину через територію України, така инвестиція не є доцільною", - підкреслили в прес-службі підприємства.
За словами Міністра енергетики РФ Олександра Новака, закінчення будівництва газопроводу заплановане до закінчення строку дії контракту на транспортування російського газу по території України.
У зв'язку з цим "Нафтогаз України" порекомендував "Укртрансгазу" закупити універсальне обладнання, яке може бути використане на інших компресорних станціях, і не прив'язане до обладнання конкретного виробника.
При цьому в прес-службі підприємства підкреслили важливість закупівель високотехнологічного обладнання у вітчизняного виробника. І відзначили, що в 2016 році підприємства групи ПАТ "Нафтогаз України" закупили у ПАТ "Сумське НВО" обладнання на суму 500 млн гривень.
Нагадаємо, сьогодні, 2 грудня, парламент Туреччини ратифікував угоду з РФ про створення газопроводу "Турецький потік".
Міжурядова угода про будівництво газопроводу була підписана 10 жовтня 2016 року.
Раніше Сергій Корсунський у статті для ZN.UA писав, що навіть одна гілка "Турецького потоку", прокладена через Чорне море в Туреччину, зменшить газовий транзит України на 16 млрд кубометрів, не кажучи вже про те, що залежність Туреччини від Росії зросте багаторазово.