Кінцевою точкою рішучих реформ в НАК "Нафтогаз України" вважають ... вихід з "Укрнафти". Фактично це готовність відмовитися від стратегічної ініціативи в нафтовидобувній галузі країни, яка на 85% залежить від імпорту нафтопродуктів. За 16 років правління "Привату" видобуток нафти в "Укрнафті" упав удвічі, газу - втричі. Діагноз більш ніж зрозумілий, може, час лікувати? Але реформатори з НАКу, схоже, вирішили, що нехай "пацієнт" і далі повзе в могилу.
Про це в своїй статті для DT.UA пишуть Сергій Куюн, директор ТОВ "Консалтингова група А-95", і Віталій Крижевський, аналітик нафтогазового порталу enkorr. За їхніми словами, автоматично зливається в унітаз і перспектива участі держави в нафтопереробці. НАКу належать 43% акцій у НПЗ "Укртатнафта", єдиному споживачу нафти "Укрнафти". Замість пошуку синергії в об'єднанні підприємств і галузей - фактична капітуляція.
"Коломойський - непростий партнер", - говорять у НАКу. Але за п'ять років роботи команди "Нафтогазу" ми не побачили переконливих спроб змінити ситуацію. Повноваження "Нафтогазу" в 2015 р. посилила Верховна Рада, 2018-го їх підтвердив Лондонський суд, але в правлінні "Укрнафти" не з'явилося жодного представника держави, - зазначають експерти. - ЗДеякі поліпшення в роботі "Укрнафти" є, природний газ, нафта й скраплений газ реалізуються за ринковими цінами. Але управління компанією, товарні й грошові потоки повністю залишаються в руках міноритарних акціонерів. Це означає, що при зміні ситуації компанія швидко ляже на зворотний курс. Збори 28 березня й 25 квітня створюють чудовий ґрунт для цього. Дивись, скоро зазеленіє".
Детальніше про списання боргів "Укрнафти" читайте в статті Сергія Куюна і Віталія Крижевського ""Нафтогаз"-"Укрнафта": від саботажу до капітуляції" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".