НАК "Нафтогаз України" за підсумками 2016 року отримав $ 0,9 млрд чистого консолідованого прибутку, зазначається в повідомленні компанії з посиланням на річну звітність з урахуванням стандартів GRI.
Так, фінансовий результат групи змінився від 88,4 млрд грн ($ 5,6 млрд) чистого консолідованого збитку в 2014 році до 22,5 млрд грн ($ 0,9 млрд) чистого консолідованого прибутку в 2016 році. Основний прибуток у минулому році - понад 26 млрд грн – "Нафтогаз" отримав від сегмента транспортування і розподілу газу.
Крім того, прибутковими були сегменти видобутку газу (15,3 млрд грн), нафтопереробки (1,7 млрд грн), транспортування нафти (1,6 млрд грн). Збитки за результатами року "Нафтогаз" отримав від сегментів видобутку нафти і конденсату (-6,8 млрд грн), торгівлі газом (-3,5 млрд грн) і зберігання газу (-1,6 млрд грн). Забезпечення на судові позови, частина збитків від коливання курсу гривні та інші витрати групи, які не розподіляються на операційні сегменти, склали 11,9 млрд грн.
"Нафтогаз" вперше за п'ять років став прибутковим, при цьому вперше за десять років не отримував підтримки з держбюджету. Наша група – найбільший платник податків в Україні. Ми заплатили в держбюджет 74 млрд грн, або близько 10% його доходів. Для порівняння, у 2014 році на "Нафтогаз" припадало близько 25% витрат держбюджету. Крім того, ми не тільки надійно забезпечуємо газом домівки наших громадян, але і гарантуємо його наявність для всіх інших категорій споживачів України при будь-яких, навіть дуже складних обставинах. Це головні підсумки трьох років роботи нашої команди", - цитуються в повідомленні слова голови компанії Андрія Коболєва.
"Нафтогаз України" об'єднує найбільші нафтогазовидобувні підприємства країни. Холдинг є монополістом з транзиту і зберігання природного газу в підземних сховищах, а також з транспортування нафти трубопровідним транспортом по території країни.
Раніше повідомлялося, що "Нафтогаз" у 2016 році отримало чистий прибуток у розмірі 26 млрд 528,989 млн грн проти чистого збитку 27 млрд 749,272 млн грн у 2015 році.
Про прибутковості "Нафтогазу", про стосунки з компаніями, стовідсотковим власником акцій яких є НАК, - "Укртрансгазі" і "Укргазвидобуванню", а також про корпоративне управління читайте в статті Алли Єрьоменко "Розділяй, але володарюй. Хто і в яких цілях скористається корпоративною керованістю "Укргазвидобування" і "Укртрансгазу"?" для DT.UA.