UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Нафтогаз" планує отримувати реверсний газ з Європи за контрактом з німецькою RWE і французькою GDF Suez

За словами голови Міненерго Юрія Продана, закупівлі будуть здійснювати "у терміновому порядку".

НАК 3 з трибуни Верховної Ради у п'ятницю, 11 квітня.

"Закупівлю газу за реверсним маршрутами ми будемо проводити в терміновому порядку і на тих умовах, які було запропоновано безпосередньо європейськими газопостачальними компаніями, а ми плануємо, що це буде німецька RWE і французька газова компанія (Gaz de France Suez - ред.)", - сказав він.

Також міністр зазначив, що Європейський Союз готує план допомоги Україні в енергетичній сфері, що передбачає відмову від збільшення імпорту газу за "Північним потоком" і газопроводом "Ямал-Європа" в разі обмежень постачань в Україну.

"Цей пакет допомоги ЄС для України (в енергетичній сфері) передбачає фінансову допомогу, збільшення реверсу газу і заходи солідарності операторів європейських газових систем з Україною ... Ця солідарність повинна проявлятися в тому, щоб РФ (при обмеженні постачань в Україну) не могла збільшити перетоки через "Північний потік" і "Ямал-Європа", - сказав він.

Як повідомляло ZN.UA, російський "Газпром" у 2013 році поставив в Європу 161,5 млрд куб. м газу. З цього обсягу більше половини (52%, або 83,7 млрд куб.м) пройшло транзитом через територію України. В обхід України, "Газпром" поставив 73,1 млрд куб. м газу (48), у тому числі через газопровід Ямал-Європа 33,6 млрд куб. м газу, через газопровід "Північний потік" (Nord Stream) - 21,0 млрд куб. м, або 13% від усього обсягу.

Читайте: Через територію України в 2013 році "Газпром" транспортував 52% проданого в Європу газу

Як відомо, "Нафтогаз України" з листопада 2012 року почав імпорт природного газу з Німеччини через територію Польщі за домовленостями з компанією RWE Supply&Trading GmbH (Німеччина). З квітня 2013-го почалися постачання природного газу з боку Угорщини. Крім того, ведуть переговори з газотранспортними операторами Словаччини та Румунії щодо можливості подачі природного газу у ГТС України.

З березня 2013 року імпортувати природний газ з Європи в Україну почали приватні компанії. У 2013 році імпорт газу в країну з боку РФ і Європи здійснювали "Нафтогаз України", OstChem, компанії груп ВЕТЕК, а також ДТЕК (за інформацією ZN.UA, контракти на постачання газу у холдингу Ріната Ахметова підписано з польською PGNiG і французькою GDF Suez)

Україна в 2013 році імпортувала з Європи 2,132 млрд куб. м природного газу. !zn