Голова НАК "Нафтогазу України" Андрій Коболєв закликає якомога швидше, бажано до завершення судових розглядів з "Газпромом", створити нового оператора української ГТС для того, щоб можна було залучити його капітал іноземного інвестора.
За словами Коболєва, із структури нинішнього "Укртрансгазу", який оперує і газотранспортною системою (ГТС, транспортування), і сховищами газу (ПСГ, зберігання газу), в нову структуру буде окремо виділена ГТС.
При цьому новий оператор буде знаходитися вже не в структурі "Нафтогазу", а безпосередньо Фонду державного майна.
"Це підприємство, під назвою, скажімо, "Магістральні газопроводи України", і буде оператором української ГТС", – сказав глава НАК на засіданні профільного комітету парламенту в Києві в п'ятницю, 19 лютого.
Коболєв підкреслив, що в чисту, нову компанію необхідно буде залучити інвестора, щоб зберегти транзит для України і зірвати плани Північного потоку-2, тому потрібно поспішати з її створенням, так як процеси інвентаризації та інші юридичні питання займуть досить багато часу.
Глава "Нафтогазу" уточнив, що в "Укртрансгаз", що виступає сьогодні оператором ГТС, залишаться підземні сховища газу. Хоча, за його словами, і це питання може дискутуватися, і вони можуть бути виведені в окрему компанію. Зокрема, вважає Коболєв, окреме підприємство-оператор на основі ПСГ буде прибутковим і не повинно входити в ГТС.
Крім того, вважає Коболєв, приватизацію "Укргазвидобування" можна розпочати після виведення цін на газ на ринковий рівень у квітні 2017 року.
В ідеалі, зазначив він, кінцевою метою реорганізації НАКу після 2017 року, бажано, до 2019 року, в "Нафтогазі" бачать приватизацію більшості належних йому підприємств.
Україна може зберегти транзит газу лише при залученні іноземного партнера, додав Коболєв.