НАК "Нафтогаз України" зобов'язаний з травня знизити ціни на газ для населення, що передбачено постановою уряду №293. Про це зазначається у листі Міністерства енергетики та вугільної промисловості України до "Нафтогазу".
На думку юристів Міненерго, для того, щоб продавати газ населенню дешевше, так зване ВСО (покладання спеціальних зобов'язань - Ред.) скасовувати не обов'язково. Стаття 11 Закону України "Про ринок природного газу" не обмежує повноважень уряду за кількістю актів, які повинні бути прийняті у відношенні покладання спеціальних зобов'язань на суб'єктів ринку.
Міненерго звертає увагу "Нафтогазу" на те, що відповідно до статті 17 Конституції України, всі постанови і розпорядження, які видає Кабмін, є обов'язковими до виконання.
"Згідно з урядовим рішенням, якщо кон'юнктура газового ринку демонструє зниження цін на газ для промисловості, "Нафтогаз" зобов'язаний продавати для населення газ за ціною, яка визначається як середньоарифметична ціна газу, за якою держкомпанія пропонує газ промисловим споживача при передоплаті", - відзначають в Міненерго.
Якщо ціна для промисловості зростає, "Нафтогаз" має продавати газ для населення за ціною, визначеною постановою КМУ №867.
Сьогодні прем'єр-міністр України Володимир Гройсман пригрозив відставкою главі НАК "Нафтогаз України" Андрію Коболєву, якщо держкомпанія до 24 квітня не повідомить про зниження ціни на газ до 8,55 грн за кубометр.
Нагадаємо, 3 квітня Кабмін доручив"Нафтогазу" продавати газ для потреб населення дешевше ціни на газ, яку встановлено для відпустки по спецзобов'язанням (PSO) – 8,55 грн/куб. м. В НАК заявили, що знизили ціну до 8,38 грн за куб м, тобто на 17 копійок.
Однак 16 квітня НАК "Нафтогаз України" заявив, що не зможе виконати постанову Кабінету міністрів про зниження ціни на газ для населення, оскільки має право продавати газ в тому числі і за ціною вищою від ринкової.
Зазначимо, що Кабінет міністрів вже намагався звільнити главу НАК "Нафтогаз України" Андрія Коболєва. Зокрема 6 березня прем'єр-міністр Володимир Гройсман повідомив, що Кабмін всупереч рішенню Наглядової ради НАК "Нафтогаз України" вирішив не продовжувати контракт з Андрієм Коболєвим і оголосити конкурс на заміщення посади голови правління "Нафтогазу".
Але вже 20 березня Кабмін все ж продовжив контракт із головою правління "Нафтогазу" терміном на один рік. Документ передбачає скорочення зарплати Коболєва вдвічі і його щомісячний звіт про виконання умов контракту.