UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Нафтогаз" має намір збільшити суму транзитних позовів до "Газпрому"

На даний момент сума позову "Нафтогазу України" до російського "Газпрому" становить 11,7 мільярдів доларів.

НАК "Нафтогаз України" збільшить розмір позовних вимог до російського "Газпрому" в Арбітражному інституті Торгової палати Стокгольма за контрактом 2009 року на транзит газу у зв'язку із заниженими обсягами транзиту.

Про це йдеться в річному звіт "Нафтогазу".

"Грошові вимоги "Нафтогазу" до "Газпрому" в арбітражі за контрактом на транзит газу становлять понад 11,7 млрд доларів. Ці вимоги стосуються невиконання умов контракту до 2015 року і будуть розширені з урахуванням претензій 2015 року", - йдеться в документі.

Згідно зі звітом, мінімальний обсяг газу, який "Газпром", згідно з контрактом, повинен щорічно транспортувати по території України, становить 110 млрд куб. м, тоді як у 2009-2013 роках він дорівнював у середньому 94 млрд куб. м, а в 2014-му знизилися до 62 млрд куб. м.

"Нафтогаз" вимагає призначення компенсації за недопоставку обсягів газу для транзиту, в тому числі, з урахуванням того, що тариф на його транзит залежить від обсягу транспортованого газу ", - наголошується в звіті.

Претензії "Нафтогазу" до "Газпрому" у Стокгольмському Арбітражі стосуються також положень контракту на постачання газу в Україну.

"Нафтогаз" вимагає від "Газпрому" повернення понад 12 млрд доларів за газ, куплений у "Газпрому" протягом 2010-2014 років за цінами вище ринкових ", - вказується в звіті "Нафтогазу".

Таким чином, зі звіту компанії випливає, що її позовні вимоги до "Газпрому" сумарно можуть становити 23,7 мільярда доларів.

Нагадаємо, "Газпром" і "Нафтогаз" судяться в Стокгольмському арбітражі з червня 2014 року.

Перший позов в арбітраж "Газпром" подав 16 червня 2014 року з метою стягнення з "Нафтогазу" заборгованості за газ, поставлений в кінці 2013-початку 2014 на $ 4,5 млрд (зараз "борг" оцінюється російською стороною в $ 2,4 млрд).

У свою чергу "Нафтогаз" в той же день, 16 червня 2014 року звернувся в арбітраж з метою ретроактивної зміни ціни на газ та відшкодування на користь позивача всіх переплат, здійснених ним з 20 травня 2011 року (за оцінкою позивача - не менше $ 6 млрд) і скасування заборони реекспорту.

21 липня 2014 року ці справи були консолідовані. 15 вересня був сформований склад арбітрів. 3 листопада арбітраж прийняв рішення про відсутність необхідності проводити слухання про вжиття забезпечувальних заходів за запитом "Нафтогазу України". 31 січня 2015 року НАК "Нафтогаз України" подав до арбітражу позовну заяву.