UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Нафтогаз" хоче зафіксувати формулу ціни реверсного газу на більш тривалий термін

Зараз НАК змушений кожен місяць контрактувати газ, що постачається з Європи. Формула визначення ціни в таких контрактах буде кардинально відрізнятися від формули в контракті "Нафтогазу" з "Газпромом".

НАК3 веде переговори з великими міжнародними компаніями про більш тривалою, ніж на місяць, фіксації формули ціни імпортованого з Європи природного газу, повідомив глава держхолдингу Андрій Коболєв.

"Ми працюємо над цим. У нас всі контракти досить довгострокові, питання [тільки – ред.] як формулюється ціна. Зараз ми розглядаємо можливість більш тривалої фіксації ціни, ніж місячна фіксація, яка використовується до недавнього часу. Контракти там, як правило, на рік", - сказав він в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

За його словами, почати здійснювати купівлю газу в Європі за контрактами з більш тривалою фіксацією формули ціни планується вже в поточному році. "Я думаю, що десь протягом поточного року це точно відбудеться. Поки ми починаємо з тримісячних контрактів, будемо пробувати, а потім вже будемо йти далі", - сказав голова НАК.

Коболєв підкреслив, що формула визначення ціни газу в таких контрактах буде кардинально відрізнятися від формули ціни контракту "Нафтогазу" з "Газпромом".

"Вони будуть кардинально відрізнятися. По-перше, це контракти EFET (Європейської федерації енергетичних трейдерів – ред.), а по-друге, ми орієнтуємося на ринкові ціни на газ, а формула в контракті з "Газпромом" досить далека від ринкової, вона застаріла, тому вони відрізняються кардинально", - сказав він.

Раніше в лютому Коболєв повідомив, що "Нафтогаз" контрактує поставляється з Європи газ на місяць вперед. "Кожен місяць у нас йде контрактування наступного місяця. У нас є підрозділ, який цим займається і їх завдання, з одного боку, забезпечити обсяг, з іншого боку – мінімізувати ціну за цього обсягу", - зазначав він.

Постачальниками газу з Європи в Україну, зокрема, є RWE, Statoil, GDF Suez, E. ON. В даний час Україна отримує більше газу з Європи, ніж з Росії. За підсумками першого кварталу 2015 року Україна імпортувала з боку Європи 3,649 млрд куб. м газу, з РФ – 2,157 млрд куб. м.

"Нафтогаз України" в першому кварталі 2015 року імпортував газ з ЄС за середньозваженою ціною $ 304 за 1 тис. куб. м, а з Росії у "Газпрому" – $ 337 за 1 тис. куб. м. В четвертому кварталі 2014 року середньозважена ціна на газ для України з ЄС становила $ 353 за 1 тис. куб. м, у той же період з Росії газ закуповувався за $ 385 за 1 тис. куб. м.