Світові ціни на нафту у понеділок, 31 липня, демонструють позитивну динаміку, свідчать дані торгів. Нафта марки WTI вперше з 30 травня піднялася вище психологічної позначки у 50 доларів за барель.
Станом на 7:06 вартість жовтневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent зросла на 0,36% - до 52,41 долара за барель. У п'ятницю, 28 липня, вона вперше з 30 травня піднялася вище позначки у 52 долари за барель. Ціна вересневих ф'ючерсів на нафту марки WTI збільшилася на 0,34% - до 49,88 долара за барель. Раніше під час торгів вона досягала позначки 50,02 долара за барель.
Раніше стало відомо про те, що технічний комітет експертів нафтовидобувних країн, що не входять в ОПЕК (ОПЕК+) 7-8 серпня проведе у столиці ОАЕ Абу-Дабі зустрічі з низкою учасників угоди щодо скорочення видобутку нафти. Метою зустрічі стане обговорення виконання ними зобов'язань в рамках цієї угоди.
У міністерський моніторинговий комітет і технічний комітет експертів ОПЕК+ входять представники Саудівської Аравії, Венесуели, Кувейту, Алжиру, Оману та Росії.
Крім того, трейдери продовжують відігравати дані американської нафтогазової сервісної компанії Baker Hughes про зростання кількості бурових установок у США. За підсумками робочого тижня, що завершився 28 липня, їхня кількість збільшилася на вісім штук, або на 0,8% - до 958 одиниць. У річному виразі кількість бурових установок зросла у 2,1 рази - на 495 одиниць. При цьому нафтових установок стало більше на дві штуки, або на 0,3% - 766 одиниць, газовидобувних - на шість штук, або на 3,2% - 192 одиниці.
Нагадаємо, раніше міністр нафти Кувейту Іссам аль-Марзук заявив про те, що ОПЕК ухвалила рішення про продовження віденської угоди про скорочення рівня видобутку нафти ще на дев'ять місяців.
Раніше генеральний секретар ОПЕК Мохаммед Баркіндо висловив надію на приєднання Єгипту та Туркменії до угоди зі скорочення видобутку нафти членами ОПЕК і країнами, що не входять у картель.
Країни ОПЕК домовились про скорочення видобутку нафти після року переговорів. З 1 січня 2017 року вони скоротили видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. При цьому угода передбачає і участь країн, що не входять в картель. Вона розрахована на півроку з можливістю продовження ще на шість місяців.
Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. Повідомлялося, що з цієї кількості половина припадає на Росію.