Світові ціни на нафту в понеділок, 4 вересня, не демонструють єдиної динаміки, свідчать дані торгів. Нафта марки WTI продовжує зростання на даних про скорочення видобутку в Мексиканській затоці через наслідки урагану "Ґарві". У той час як північноморська нафтова суміш марки Brent дешевшає на новинах про випробування водневого боєзаряду в Північній Кореї.
Станом на 7:49 вартість листопадових ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent знижувалася на 0,42% - до 52,55 доларів за барель. Ціна жовтневих ф'ючерсів на нафту марки WTI зросла на 0,27% - до 47,42 доларів за барель.
Зростання цін на американську нафту марки WTI викликане скороченням видобутку на узбережжі Мексиканської затоки, куди 17 серпня обрушився ураган "Ґарві". Станом на п'ятницю, 1 вересня, десять НПЗ загальною потужністю 3,075 млн барелів на добу залишалися закритими через його наслідки. Крім того, чотири НПЗ загальною потужністю 1,105 млн барелів на добу скоротили вироблення. Згідно з даними Бюро безпеки і навколишнього середовища США, видобуток "чорного золота" в затоці залишається зниженим на 5,5%, або на 96 тисяч барелів на добу.
"Трейдери сподіваються на те, що недовироблені обсяги будуть відновлені", - цитує агентство "Рейтер" слова старшого ринкового аналітика OANDA Джеффрі Ґаллі.
Зростання цін на північноморську марку Brent викликане повідомленнями про успішне випробування Північною Кореєю водневого боєзаряду, який може бути використаний в якості боєголовки для міжконтинентальної балістичної ракети, в неділю, 3 вересня.
Нагадаємо, у неділю, 3 вересня, влада Північної Кореї заявила про успішне випробування водневої бомби. Раніше в КНДР повідомили про розробку "поліпшеного" водневого боєзаряду, який може використовуватися в якості боєголовки для міжконтинентальної балістичної ракети.
Американські, японські та південнокорейські сейсмологи зафіксували підземні поштовхи поблизу північнокорейського полігону Пунгері, на якому КНДР зазвичай проводить випробування ядерної зброї. Співрозмовник агентства Reuters повідомив про те, що така активність може свідчити про випробування Північною Кореєю водневого боєзаряду.
У зв'язку з ядерними випробуваннями КНДР збройні сили Південної Кореї приведені у підвищену боєготовність, а в адміністрації президента Південної Кореї оголосили про скликання Ради національної безпеки для обговорення ситуації, що склалася. Сеул також має намір домогтися від Ради безпеки ООН введення жорстких санкцій проти "абсолютно самотнього" Пхеньяну.
Посилення санкції проти Північної Кореї вимагають також президент Франції Еммануель Макрон і канцлер Німеччини Ангела Меркель. Ядерні випробування КНДР засудила високий представник ЄС з питань зовнішньої політики і безпеки Федеріка Могеріні.
При цьому президент США Дональд Трамп назвав КНДР "країною-ізгоєм" і загрозою для США, і не став заперечувати можливість військового вирішення північнокорейської проблеми.
Докладніше читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Країна ядерної свіжості" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".