UA / RU
Підтримати ZN.ua

Нафта слабко знижується після стрибка у п'ятницю

Brent збільшився за останні п'ять сесій на 1,2%.

Ціни на нафту еталонних марок слабо знижуються після значного підйому в останній робочий день минулого тижня.

Причиною подорожчання палива в кінці минулого тижня стала непідтверджена інформація про те, що Exxon Mobil Corp закриває один з найбільших НПЗ в США, повідомляє MarketWatch.

"Цей завод-монстр - друге за величиною нафтопереробне підприємство в Штатах", його потужність становить 584 тис. барелів на добу, заявив старший ринковий аналітик Price Futures Group Філ Флінн. "Втрата, за непідтвердженими даними, цього НПЗ може призвести до того, що інші НПЗ спробують виправити ситуацію, підвищуючи ціни на "важку" нафту, яку стає все складніше знайти", - вважає він.

Крім того, кількість діючих у США бурових нафтових установок минулого тижня скоротилося на 5 - до 763, свідчать дані Baker Hughes.

Між тим економіст по енергетиці WTRG Джеймс Вільямс зазначає, що волатильності ринку може додати те, що у вівторок закінчуються вересневі ф'ючерсні контракти на WTI.

Жовтневі ф'ючерси на нафту марки Brent на лондонській біржі ICE Futures до 8:00 мск подешевшали на $ 0,05 (0,09%) - до $ 52,67 за барель. На торгах у попередній робочий день їх ціна підскочила на $ 1,69 (3,31%), завершивши торги на рівні $ 52,72 за барель.

Котирування ф'ючерсів на нафту WTI на вересень на електронних торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) вранці у понеділок знизилися на $ 0,01 (0,02%) - до $ 45,5 за барель. За підсумками попередньої сесії їх ціна зросла на $ 1,42 (3,02%) і закінчила день на рівні $ 48,51 за барель.

За минулий тиждень WTI втратив 0,6% вартості, причому "в мінусі" він завершив третій тиждень поспіль, за даними FactSet. Між тим Brent збільшився за останні п'ять сесій на 1,2%.

Нагадаємо, раніше міністр нафти Кувейту Іссам аль-Марзук заявив про те, що ОПЕК ухвалила рішення про продовження віденської угоди про скорочення рівня видобутку нафти ще на дев'ять місяців.

Раніше генеральний секретар ОПЕК Мохаммед Баркіндо висловив надію на приєднання Єгипту та Туркменії до угоди зі скорочення видобутку нафти членами ОПЕК і країнами, що не входять у картель.

Однак Казахстан виступає за плавний вихід з угоди з ОПЕК. Остаточне рішення буде прийнято в листопаді.

Країни ОПЕК домовились про скорочення видобутку нафти після року переговорів. З 1 січня 2017 року вони скоротили видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. При цьому угода передбачає і участь країн, що не входять в картель. Вона розрахована на півроку з можливістю продовження ще на шість місяців.

Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. Повідомлялося, що з цієї кількості половина припадає на Росію.