UA / RU
Підтримати ZN.ua

Нафта слабко дорожчає напередодні засідання міністерського комітету ОПЕК+

Brent дорожчала до 48,16 долара за барель.

Світові ціни на нафту у понеділок, 24 липня, слабко зростають на очікуванні трейдерами зустрічі міністерського комітету країн-членів ОПЕК та держав, що не входять у картель (ОПЕК+), свідчать дані торгів. Зустріч відбудеться в російському Санкт-Петербурзі сьогодні.

Станом на 8:06 вартість вересневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent зросла на 0,21% - до 48,16 долара за барель. Ціна вересневих ф'ючерсів на нафту марки WTI збільшилася на 0,13% - до 45,83 долара за барель.

У суботу, 22 липня, генеральний секретар ОПЕК Мохаммед Баркіндо повідомив про те, що делегацій Нігерії і Лівії, звільнених від угод щодо скорочення видобутку нафти, представили технічному комітету власні плани з нафтовидобутку, які відповідають складним ситуаціям у цих країнах. За словами генсека ОПЕК, вони готові до співпраці. Баркіндо також спрогнозував прискорення відновлення балансу попиту і пропозиції на ринку в другому півріччі поточного року.

Підтримують зростання цін на "чорне золото" і дані американської нафтосервісної компанії Baker Hughes, опубліковані у п'ятницю, 21 липня. Як свідчать дані компанії, за підсумками робочого тижня, що завершився 21 липня, кількість бурових установок у США знизилась на дві штуки, або на 0,21% - до 950 одиниць. При цьому нафтових установок стало менше на одну штуку, або на 0,13% - 764 одиниці. Кількість газодобувних також скоротилась на одну одиницю, або на 0,53% - до 186 одиниць. У річному виразі кількість бурових установок збільшилась у 2,06 рази - на 488 штук.

Нагадаємо, раніше міністр нафти Кувейту Іссам аль-Марзук заявив про те, що ОПЕК ухвалила рішення про продовження віденської угоди про скорочення рівня видобутку нафти ще на дев'ять місяців.

Раніше генеральний секретар ОПЕК Мохаммед Баркіндо висловив надію на приєднання Єгипту та Туркменії до угоди зі скорочення видобутку нафти членами ОПЕК і країнами, що не входять у картель.

Країни ОПЕК домовились про скорочення видобутку нафти після року переговорів. З 1 січня 2017 року вони скоротили видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. При цьому угода передбачає і участь країн, що не входять в картель. Вона розрахована на півроку з можливістю продовження ще на шість місяців.

Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. Повідомлялося, що з цієї кількості половина припадає на Росію.