UA / RU
Підтримати ZN.ua

Нафта слабко дорожчає, ціна Brent піднялася до $ 47,8 за барель

Ринок залишається дуже волатильним, і надлишок пропозиції нафти зберігається

Нафта слабко дорожчає в середу на сигналах зниження запасів у США, а також на закликах Венесуели до проведення позачергового засідання ОПЕК для обговорення заходів по підтримці цін на нафту.

Листопадові ф'ючерси на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures до 8:43 виросли в ціні на $ 0,08 (0,17%) - до $ 47,83 за барель. До закриття ринку у вівторок ціни на нафту росли на $ 0,4 (0,84%) - до $ 47,75 за барель, свідчать дані Bloomberg.

Ціна ф'ючерса на нафту WTI на жовтень на електронних торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) піднялася до цього часу на $ 0,3 (0,67%) - до $ 44,89 за барель. За підсумками попередньої сесії контракт подорожчав на $ 0,59 (1,34%), до $ 44,59 за барель.

Згідно з даними Американського інституту нафти (API), запаси нафти в США за минулий тиждень скоротилися на 3,13 млн барелів на добу.

Міненерго США оприлюднить офіційні дані про запаси у середу. За оцінками опитаних експертів Bloomberg, запаси нафти в США за тиждень збільшилися на 2 млн барелів.

"Ринок залишається дуже волатильним, і надлишок пропозиції нафти зберігається", - відзначає головний інвестиційний директор Ayers Alliance Securities в Сіднеї Джонатан Баррат.

Тим часом, міністр нафти Венесуели Эулохио Дель Піно заявив, що пропозиція Венесуели про проведення з метою підтримки цін на нафту позачергового саміту ОПЕК просувається вперед.

Венесуела хотіла б домогтися встановлення справедливої ціни на нафту, яка підтримувала б і економічне зростання, і рівень попиту на сировину, сказав міністр. Такий ціновий рівень міг би аналізуватися кожен квартал, сказав він. При цьому Венесуела пропонує обговорити на саміті не зменшення видобутку, а заходи щодо підтримки цін. У вівторок у Венесуелі пройшли переговори з урядовою делегацією Саудівської Аравії.

Здешевлення нафти останнім часом експерти пояснюють підвищеною пропозицією на ринку, що виникла через американських виробників сланцевої нафти, які послабили колись міцні позиції країн-членів ОПЕК на світовому ринку нафти. На думку аналітиків, ринок нафти чекає рекордний за 30 років надлишок пропозиції. Пропозиція нафти перевищує попит вже півтора року.