UA / RU
Підтримати ZN.ua

Нафта слабко дешевшає після досягнення весняних максимумів напередодні

На торгах у середу Brent вперше з 13 квітня перевищила позначку у 56 доларів за барель. WTI вперше з кінця травня піднялася вище 51 долара за барель.

Світові ціни на нафту у четвер, 21 вересня, слабко знижуються після досягнення напередодні максимумів з квітня-травня поточного року, свідчать дані торгів. Також впливають на ціни новини від ОПЕК.

Станом на 9:11 вартість листопадових ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent знижувалася на 0,23% - до 56,16 доларів за барель. Ціна листопадових ф'ючерсів на нафту марки WTI опускалася на 0,12% - до 50,63 доларів за барель.

На торгах у середу, 20 вересня, ціна нафти марки Brent вперше з 13 квітня перевищила 56 доларів за барель, а вартість марки WTI піднялася вище 51 долара за барель вперше з кінця травня.

Напередодні ціни на нафту активно зростали на оптимізмі інвесторів з приводу скорочення видобутку в рамках Віденської угоди. Згідно з даними технічного комітету з моніторингу виконання угод ОПЕК і низки нафтовидобувних країн, які не входять у картель (ОПЕК+) про скорочення видобутку "чорного золота", в серпні угода виконана на 116% (94% у липні). Ринки також відреагували на повідомлення міністра нафти Іраку Джаббара аль-Лаібі про те, що Ірак і низка інших нафтовидобувних країн наполягають на необхідності скорочення нафтовидобутку в рамках угоди ОПЕК+ ще приблизно на 1%.

Тиск на ціни забезпечують дані Управління з енергетичної інформації (EIA) Міністерства енергетики США про запаси сировини в країні. Так, за тиждень, що завершився 15 вересня, комерційні запаси нафти у США (виключаючи стратегічний резерв) зросли на 4,6 млн барелів, або на 1% - до 472,8 млн барелів. Хоча експерти прогнозували менше збільшення показника - на 0,75%, або на 3,493 млн барелів - до 471,693 млн барелів.

Нагадаємо, раніше міністр нафти Кувейту Іссам аль-Марзук заявив про те, що ОПЕК ухвалила рішення про продовження віденської угоди про скорочення рівня видобутку нафти ще на дев'ять місяців.

Раніше генеральний секретар ОПЕК Мохаммед Баркіндо висловив надію на приєднання Єгипту та Туркменії до угоди зі скорочення видобутку нафти членами ОПЕК і країнами, що не входять у картель.

Однак Казахстан виступає за плавний вихід з угоди з ОПЕК. Остаточне рішення буде прийнято в листопаді.

Країни ОПЕК домовились про скорочення видобутку нафти після року переговорів. З 1 січня 2017 року вони скоротили видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. При цьому угода передбачає і участь країн, що не входять в картель. Вона розрахована на півроку з можливістю продовження ще на шість місяців.

Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. Повідомлялося, що з цієї кількості половина припадає на Росію.