Світові ціни на нафту показують негативну динаміку в понеділок на тлі зміцнення американської валюти і побоювань інвесторів з приводу надлишку сировини на ринку після майбутнього зняття санкцій з Ірану, свідчать дані торгів.
Вартість серпневих ф'ючерсів на північноморську суміш Brent знижувалася на 0,09% - до 57,02 долара за барель. Вартість серпневих ф'ючерсів WTI опустилася на 0,2%, до 51,11 долара за барель.
Долар виріс по відношенню до світових валют у ході азіатських торгів на очікуваннях інвесторів швидкого збільшення процентної ставки в США. Зміцнення американської валюти робить торгованих у доларах нафту дорожче, впливаючи на попит на "чорне золото" і приводячи до зниження цін на сировину, пише AFP.
побоювання з приводу повернення іранської нафти на міжнародний ринок продовжують чинити тиск на ціни. Іран і "шістка" міжнародних переговірників в ніч на 14 липня досягли історичного угоди про врегулювання багаторічної проблеми іранського атома. Багатомісячні переговори завершилися прийняттям спільного всеосяжного плану дій, виконання якого повністю зніме з Ірану введені раніше економічні і фінансові санкції з боку РБ ООН, США і Євросоюзу.
"Незважаючи на те, що угода між Іраном і великою шісткою призведе до збільшення поставок нафти в середньостроковій перспективі ціни на нафту будуть падати вже зараз, так як Іран починає відвантажувати нафта і конденсат, що країна зберігає в плавучих складах", - заявив агентству глава нафтового і газового сектора Азіатсько-Тихоокеанського регіону компанії EY Санджив Гупта (Sanjeev Gupta).
За даними Platts, що Іран в даний час експортує близько мільйона барелів нафти в день, при цьому до введення санкцій у 2012 році країна експортувала близько 2,2-2,3 мільйона барелів на добу, зазначає агентство.
Політика ОПЕК, спрямована на збереження своєї частки на ринку, призведе до найдовшого періоду надлишкової пропозиції нафти, раніше писав Bloomberg. Аналітики вважають, що ринок нафти чекає рекордний за 30 років надлишок пропозиції. Пропозиція нафти перевищує попит вже півтора року.