UA / RU
Підтримати ZN.ua

Нафта подешевшала до $ 56,4 через Китай і Грецію

Чорне золото дешевшає на сигналах розростання кризи в КНР.

Світові ціни на нафту показують негативну динаміку в середу через боргової кризи в Греції і падіння фондового ринку Китаю.

Серпневі ф'ючерси на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures вранці в середу знизилися в ціні на $ 0,4 (0,7%) - до $ 56,45 за барель. До закриття ринку у вівторок вартість ф'ючерсів збільшилася на $ 0,31 (0,55%) - до $ 56,85 за барель.

Ціна ф'ючерса на нафту BRENT на серпень на електронних торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) зменшилася до цього часу на $ 0,4 (0,76%) - до $ 51,93 за барель. За підсумками попередньої сесії контракт подешевшав на $ 0,2 (0,38%), до $ 52,33 за барель.

"Проблеми Китаю і Греції можуть загрожувати зростання споживання", - йдеться в звіті банку Morgan Stanley.

Фондові ринки Китаю продовжили зниження у вівторок, незважаючи на безпрецедентні заходи уряду для запобігання подальшого спаду, а понад 500 компаній призупинили торги акціями. З червня китайський індекс CSI300 втратив близько 30%.

Кредитори Греції дали час до кінця тижня, щоб запропонувати економічні реформи в обмін на нові кредити, без яких країна може вийти з єврозони.

Переговори між Іраном і "шісткою" міжнародних посередників (п'ять постійних членів СБ ООН і Німеччина) просуваються і, за словами дипломатів, сторони близькі до угоди як ніколи раніше.

Тим не менш, вони не змогли укласти угоду, що дозволило б зняти санкції, введені раніше проти Ірану до встановленого раніше строку (7 липня).

У зв'язку з цим, Вашингтон продовжив термін дії тимчасової угоди з іранської ядерної проблеми до 10 липня. Євросоюз у свою чергу також продовжив до 10 липня строк призупинення дії санкцій проти Ірану.

"Удари сиплються з усіх боків, оптимізму на нафтовому ринку дуже мало, - зазначає аналітик з нафтогазового сектору Nomura Holdings Гордон Квон. - Така ситуація триватиме, принаймні, протягом наступних двох тижнів, поки відбудеться видимого повернення довіри на фінансових ринках КНР".