UA / RU
Підтримати ZN.ua

Нафта піднялася вище після даних про зниження запасів у США

Нафтовий ринок, швидко забувши про результати чергової безрезультатної зустрічі ОПЕК, стабільний у п'ятницю - після закриття торгів напередодні на рекордних рівнях.

Реакція ринку на відсутність будь-яких практичних кроків з боку Організації країн-експортерів нафти, конференція якої відбулася в четвер, виявилася короткочасною і Brent вперше з кінця минулого року коштувала на закритті вище $ 50 . Серед учасників торгів як і раніше домінують позитивні очікування, більшість інвесторів вважають, що найгірше для ринку залишилося позаду.

ОПЕК всі 18 місяців, поки триває обвал цін на нафту, не може вжити будь-яких практичних заходів для стабілізації кон'юнктури. Квоти на видобуток не діють, виробництво сировини у багатьох країнах зростає, а активно обговорювана навесні ідея про призупинення виробництва не знайшла в підсумку підтримки з боку всіх країн-членів.

За даними джерел у картелі, опублікованими у вівторок, держави ОПЕК збільшили видобуток в квітні на 188 тис. барелів на добу (б/с) - до 32,44 млн.

Все це ставить питання про те, наскільки взагалі ОПЕК здатний зберегти в майбутньому свою функцію цінового картелю і мати якщо не вирішальний, як це було ще недавно, але хоча б важливе вплив на ринок.

Міненерго США повідомило в четвер, що товарні запаси нафти в країні скоротилися минулого тижня на 1,37 млн барелів.

Вартість серпневих ф'ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures знизилася на 1 центр - до $ 50,03 за барель.

Ціна ф'ючерса на нафту WTI на липень на торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) знизилася на 2 центи - до $ 49,15 за барель.

Раніше повідомлялося про те, що виробники нафти масово страхуються від можливого падіння цін в найближчому майбутньому, оскільки, незважаючи на деклароване багатьма бажання "заморозити" видобуток у багатьох країнах світу видобуток "чорного золота" істотно зростає.

Тим часом, в огляді Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) йдеться про те, що видобуток нафти в країнах ОПЕК у квітні зріс на 330 тис. барелів на добу (б/с), досягнувши 32,76 млн б/с - максимуму з серпня 2008 року.