UA / RU
Підтримати ZN.ua

Нафта корекційно дешевшає після зростання до максимумів 2014 року

Brent дешевшала до 69,08 доларів за барель.

Світові ціни на нафту у середу, 17 січня, корекційно знижуються після нещодавнього зростання до максимумів 2014 року, свідчать дані торгів.

Станом на 7:30 вартість березневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent опустилася на 0,1% - до 69,08 доларів за барель, ціна лютневих ф'ючерсів на нафту марки WTI знижувалася на 0,11% - до 63,66 доларів за барель.

Недавнє зростання цін на "чорне золото" до трирічних максимумів змінилося корекційним здешевленням, при цьому показники залишаються на високих рівнях. Здорожчання нафти пояснювалося ребалансуванням ринку на тлі угоди ОПЕК+ зі скорочення видобутку.

"Я думаю, ринок збирається подивитися на те, чи зростатимуть запаси нафти у найближчі два тижня", - цитує The Wall Street Journal голову консалтингової компанії Lipow Oil Associates Енді Ліпова.

Учасники ринку спостерігають за тим, чи буде перерва після декількох тижнів зниження запасів сировини. Нафтопереробні заводи починають щорічне техобслуговування, у зв'язку з цим їхній попит на "чорне золото" традиційно знижується. Останній раз зростання нафтових запасів фіксувалося в середині листопада.

Інвестори також чекають на публікацію статистики про запаси сировини у США за підсумками минулого тижня. Свої дані повідомлять Американський інститут нафти (API) і Міністерство енергетики США. Експерти прогнозують скорочення запасів на 3,6 млн барелів, або на 0,9% - до 415,9 млн барелів.

Нагадаємо, раніше ОПЕК ухвалила рішення про продовження віденської угоди про скорочення рівня видобутку нафти до кінця 2018 року.

Раніше генеральний секретар ОПЕК Мохаммед Баркіндо висловив надію на приєднання Єгипту та Туркменії до угоди зі скорочення видобутку нафти членами ОПЕК і країнами, що не входять у картель.

Однак Казахстан виступає за плавний вихід з угоди з ОПЕК. Остаточне рішення буде прийнято в листопаді.

Країни ОПЕК домовились про скорочення видобутку нафти після року переговорів. З 1 січня 2017 року вони скоротили видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. При цьому угода передбачає і участь країн, що не входять в картель. Вона розрахована на півроку з можливістю продовження ще на шість місяців.

Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. Повідомлялося, що з цієї кількості половина припадає на Росію.