UA / RU
Підтримати ZN.ua

Нафта дорожчає в рамках корекції після зниження напередодні

Brent дорожчала до 48,12 долара за барель.

Світові ціни на нафту у четвер, 6 липня, слабо ростуть в рамках корекції після зниження напередодні на даних про збільшення експорту країн ОПЕК, свідчать дані торгів.

Станом на 8:03 вартість вересневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent зросла на 0,69% - до 48,12 долара за барель. Ціна серпневих ф'ючерсів на нафту марки WTI збільшилася на 0,71% - до 45,45 долара за барель. Під час торгів середи вартість марки WTI вперше з 30 червня опускалася нижче психологічної позначки у 45 доларів за барель. При цьому ціни обох марок знижувалися більш ніж на 3%.

Ціни на "чорне золото" відновлюються після різкого зниження у середу, 5 липня. Раніше агентство "Рейтер" із посиланням на дані Thomson Reuters Oil Research повідомило про те, що експорт нафти країн ОПЕК у червні збільшився вже другий місяць поспіль. Даний показник досяг позначки у 25,92 млн барелів на добу в червні, що на 450 тисяч більше порівняно з травнем і на 1,9 млн більше, ніж рік тому.

У той самий час трейдери продовжують чекати на публікацію даних Міністерства енергетики США про запаси нафти в країні, які повинні бути опубліковані о другій половині дня. Аналітики прогнозують зниження показника на 0,45%, або на 2,283 млн барелів - до 506,917 мн барелів.

Раніше Американський інститут нафти (API) опублікував звіт, згідно з яким за тиждень, що завершився 30 червня, запаси сировини знизилися на 5,8 млн барелів - до 503,7 млн барелів. Публікація звіту також вплинула на зростання цін.

Нагадаємо, раніше міністр нафти Кувейту Іссам аль-Марзук заявив про те, що ОПЕК ухвалила рішення про продовження віденської угоди про скорочення рівня видобутку нафти ще на дев'ять місяців.

Раніше генеральний секретар ОПЕК Мохаммед Баркіндо висловив надію на приєднання Єгипту та Туркменії до угоди зі скорочення видобутку нафти членами ОПЕК і країнами, що не входять у картель.

Країни ОПЕК домовились про скорочення видобутку нафти після року переговорів. З 1 січня 2017 року вони скоротили видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. При цьому угода передбачає і участь країн, що не входять в картель. Вона розрахована на півроку з можливістю продовження ще на шість місяців.

Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. Повідомлялося, що з цієї кількості половина припадає на Росію.