Світові ціни на нафту у вівторок, 15 серпня, зростають в рамках корекції після зниження майже на 3% напередодні ввечері, свідчать дані торгів. Зниження цін на "чорне золото" днем раніше було викликане реакцією інвесторів на статистичні дані про зниження попиту на сировину з боку Китаю.
Станом на 7:19 вартість жовтневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent піднімалася на 0,24% - до 50,85 долара за барель. Ціна вересневих ф'ючерсів на нафту марки WTI збільшилася на 0,15% - до 47,66 долара за барель.
Аналітик FXTM Лукман Отунуга відзначає сумніви інвесторів у здатності країн-членів ОПЕК провести ребалансування нафтового ринку, пише The Wall Street Journal. Згідно з даними серпневої доповіді Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), ОПЕК у липні збільшила видобуток нафти на 230 тисяч барелів на добу порівняно з червнем - до максимальної позначки 2017 року - 32,84 млн барелів на добу.
Інвестори також чекають на дані про запаси сировини у США від Американського інституту нафти (API) та Міністерства енергетики. При цьому експерти прогнозують зниження комерційних запасів у США за тиждень, що завершився 11 серпня, на 3,176 млн барелів, або на 0,67% - до 472,2 млн барелів.
Нагадаємо, раніше міністр нафти Кувейту Іссам аль-Марзук заявив про те, що ОПЕК ухвалила рішення про продовження віденської угоди про скорочення рівня видобутку нафти ще на дев'ять місяців.
Раніше генеральний секретар ОПЕК Мохаммед Баркіндо висловив надію на приєднання Єгипту та Туркменії до угоди зі скорочення видобутку нафти членами ОПЕК і країнами, що не входять у картель.
Країни ОПЕК домовились про скорочення видобутку нафти після року переговорів. З 1 січня 2017 року вони скоротили видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. При цьому угода передбачає і участь країн, що не входять в картель. Вона розрахована на півроку з можливістю продовження ще на шість місяців.
Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. Повідомлялося, що з цієї кількості половина припадає на Росію.