UA / RU
Підтримати ZN.ua

Нафта дорожчає в п'ятницю вперше за тиждень

Brent торгується біля $ 50,17 за барель

Котирування нафти еталонних марок в п'ятницю підвищуються після зниження за підсумками чотирьох попередній торгових сесій на тлі ралі на світових фондових ринках, повідомило агентство Bloomberg.

Крім того, позитивний вплив на настрої інвесторів вплинула новина про те, що Міненерго РФ 21 жовтня візьме участь в експертній зустрічі представників ОПЕК та інших нафтовидобувних держав напередодні чергового саміту картелю, призначеного на 4 грудня.

Грудневі ф'ючерси на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures подорожчали на $ 0,44 (0,88%) - до $ 50,17 за барель. За підсумками торгів в четвер їх вартість знизилася на $ 0,44 (0,9%), склавши $ 48,71 за барель.

Котирування ф'ючерсів на нафту WTI на листопад на електронних торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) вранці у п'ятницю збільшилися на $ 0,49 (1,06%) - до $ 46,87 за барель. До закриття попередньої сесії ціна контрактів опустилася на $ 0,26 (0,56%) і становила $ 46,38 за барель. З початку цього тижня WTI подешевшала на 5,6%.

"Є очікування, що держави, що не входять в ОПЕК, почнуть скорочувати видобуток, - вважає головний аналітик CMC Markets Рік Спунер. - Схоже, що це вже відбувається, зокрема, в США, але треба, щоб процес поширився далі".

Читайте також: Російські компанії стурбовані появою саудівської нафти у Польщі

За даними міністерства енергетики США, товарні запаси нафти в США минулого тижня зросли на 7,56 млн барелів, рекордними темпами з березня. Обсяг запасів становить тепер 468,6 млн барелів, що близько до рекордного показника для даного періоду року за останні 80 років.

Аналітики в середньому очікували, що запаси нафти зросли на 2,58 млн барелів.

Разом з тим резерви бензину в країні минулого тижня скоротилися на 2,62 млн барелів, дистилятів - на 1,52 млн барелів. Завантаженість американських НПЗ впала на 1,5 процентного пункту, до 86%.

Аналітики Citigroup вважають, що ціни на нафту марки WTI можуть впасти до 30 доларів за барель, перш ніж виробники почнуть скорочувати видобуток,

Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв вважає, що виходячи з нових економічних реалій, необхідно адаптуватися до цін на нафту на рівні 30-40 доларів за барель.

Президент Венесуели Ніколас Мадуро припустив, що венесуельська експортна нафта подешевшає до 30 доларів, якщо не станеться диво.