Світові ціни на нафту в понеділок 10 квітня, ростуть на тлі геополітичної напруженості в світі, свідчать дані торгів.
Станом на 8:12 вартість червневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent зросла на 0,22% - до 55,36 долара за барель. Ціна травневих ф'ючерсів на нафту марки WTI піднімалася на 0,34% - до 52,42 долара за барель.
США в ніч на п'ятницю завдали удару по військовій базі на заході Сирії у відповідь на хімічну атаку в Ідлібі. За даними американської влади, близько 60 "Томагавків" були випущені з військових кораблів у Середземному морі по аеродрому "Шайрат" в провінції Хомс. Ескалація конфлікту викликає побоювання інвесторів щодо поставок нафти в світі через географічне розташування Сирії. Вона межує з Іраком, другим за величиною виробником нафти в ОПЕК.
"Немає сумніву, що нафта дорожчає виключно на тлі геополітичних побоювань", - цитує газета The Wall Street Journal думку економіста NAB Group Фіна Зібелла (Phin Ziebell).
Частково стримують зростання цін на нафту дані американської нафтогазової сервісної компанії Baker Hughes про збільшення кількості бурових установок у США. За підсумками робочого тижня, що завершився 7 квітня, кількість бурових установок в країні зросла на 15 штук, або на 1,82% - до 893 одиниць. У річному виразі кількість бурових установок збільшилася на 396 штук, або на 89,39%.
Країни ОПЕК домовились про скорочення видобутку нафти після року переговорів. З 1 січня 2017 року вони скоротять видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. При цьому угода передбачає і участь країн, що не входять в картель. Вона розрахована на півроку з можливістю продовження ще на шість місяців.
Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. Повідомлялося, що з цієї кількості половина припадає на Росію.