UA / RU
Підтримати ZN.ua

Нафта дорожчає на очікуваннях угоди ОПЕК про заморожування видобутку

Brent піднімалася до 47,54 долара за барель.

Ціна нафти стрімко зростає
Світові ціни на нафту у понеділок, 21 листопада, демонструють яскраво виражену позитивну динаміку на тлі очікування інвесторів досягнення країнами ОПЕК угоди про заморожування рівнів її видобутку, свідчать дані торгів.

Станом на 07.20 за київським часом вартість січневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent зросла на 1,45% - до 47,54 долара за барель. Ціна січневих ф'ючерсів на нафту марки WTI збільшилася на 1,49% - до 47,05 долара за барель.

Оптимізм трейдерів підтримують заяви міністра нафти Ірану Бижана Зангане і міністра нафти Іраку Джабара аль-Лаиби, які повідомили про намір підтримати пропозиції щодо скорочення видобутку на засіданні країн ОПЕК у Відні 30 листопада.

Крім того, президент Росії Володимир Путін заявив про те, що Росія готова заморозити видобуток нафти. Він зазначив, що не бачить в заморожуванні видобутку шкоди для енергетичного сектору Росії. Про майбутню зустріч ОПЕК Путін також заявив: "гострих питань, наскільки ми собі уявляємо, вже не залишилося. Ну а ми зробимо зі свого боку все, чого від нас наші партнери по ОПЕК очікують. У всякому разі, заморозити видобуток для нас не представляє ніякої проблеми".

Читайте також: Україна відновить розвідку нафти та газу в Чорному морі

Разом з тим, наприкінці вересня країни ОПЕК на неформальній зустрічі в Алжирі домовилися скоротити видобуток нафти до 32,5 млн барелів на добу з нинішніх 33,24 млн барелів, проте щодо конкретних лімітів для кожної з країн організації домовленостей поки немає. Це перша подібна домовленість країн ОПЕК щодо обмеження видобутку "чорного золота", починаючи з 2008 року. На наступній зустрічі ОПЕК у Відні 30 листопада країни планують досягти остаточних домовленостей щодо заходів стабілізації нафтового ринку.